Anasayfa / FLAŞ HABER / AŞIRI DOZ KALP , GÜL ve AYICIKTAN UZAK DURUN….

AŞIRI DOZ KALP , GÜL ve AYICIKTAN UZAK DURUN….

Sevgililer günü arifesinde yine bizi her yerde kalp, gül ve ayıcıklar istila etmeye başladı. Ömrümüz boyunca kalıplaşmış bize diretilmiş hayatları yaşamaya meyilli olmamızın bilimsel olarak bir çok açıklaması var tabiî ki de ancak buna ek olarak üretmeye dirençli ve tembel olduğumuz gerçeği de yadsınamaz.
Sevgi nedir sorusuna gelirsek; İnsanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duyguya sevgi denilmektedir. Peki bu gösterdiğimiz ilgi ve alaka sürekliyken yılın 365 günü iken sadece ifade etmek için bir günü seçmek ya da buna kendini zorunlu hissetmek niye? Yine karşımıza tüketim çılgınlığı, gereksiz beklentiler ve karşılığında da hayal kırıklıkları çıkıyor. Öyle ki çağımızdaki sosyal medya sevgiyi her zamankinden daha fazla metalaştırmakta ve sergi malzemesi haline getirmektedir. İnsanların İnstagram hesapları artık sanat galerisi modunda doğallıktan uzak, kurgusal ve yapmacık. Hepsini de gerçek yaşantılarla ilişkilendirerek algı çarpıtması yaratmaya çalışmaktalar. Karşılığında insanlara özellikle gençlere ne vermekte diye sorarsak yanıt olarak size kocaman bir hiç ve değişen değer yargıları cevabını verebilirim. İnsanlık kadın-erkek , dostluk-arkadaşlık ilişkilerinde giderek mutsuzlaşıyor. Bunun önüne geçmenin en birincil şartı başka hayatlarla kendi hayatımızı kıyaslamamak.
Siz seviyorsanız karşınızdaki kişi de buna karşılık veriyorsa bunu abartmanın, tek güne sığdırmanın, başkalarının gözüne gözüne sokmanın inanın anlamı yok. Sevginizi içinizde sevdiğinize saklayın ve bunu yılın 365 günü ona sözel ve duygusal hissettirin. Hepinize sevgi dolu günler dilerim. Her güne yayacağınız ve abartıdan uzak yaşayacağınız Sevgililer Gününüzü kutlarım….
Uzman Psikolog Melisa Dedeoğlu / www.bodrumpsikologu.com
instagram / uzm.psikologmelisadedeoğlu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hayaller Gerçek Olsa-“Sanal Yaşam”

Uzman Psikolog Melisa KÜÇÜK DEDEOĞLU  www.bodrumpsikologu.com Gerçekle hayaller arasındaki savaş insanı hayata ...