Anasayfa / FLAŞ HABER / Mahremiyet Eğitimi Çok Önemli!!!

Mahremiyet Eğitimi Çok Önemli!!!

Bodrum’da anne ve babalara yönelik olarak, çocukları cinsel suçlardan korumak için Kasım ayı boyunca Yanındayım Derneği bünyesinde her cumartesi saat 14:00’da Oasis Mini Salonda mahremiyet eğitimi vereceğiz. Burada hem pedagojik anlamda nasıl yaklaşmamız gerektiğini hem de cinsel bir taciz durumunda hukuki süreçte nasıl bir yol almamız gerektiğine dair bir bilgilendirme eğitimi olarak düşünülebilir. Bildiğimiz ancak uygulamada hatalı olduğumuz konulara, kafamıza takılan ancak bir türlü anlamlandıramadığımız sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Eğitimler tamamen ücretsizdir. Amaç toplumda farkındalık yaratmak.

Peki nedir bu mahremiyet eğitimi ve neden üstüne basa basa önemli olduğunu vurguluyoruz.
Çocuk istismarlarının ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek, anne babaları donanımlı ve bilgi açısından güçlü hale getirmek, çocukları yetiştirirken farkında olmadan yapılabilecek yanlışların farkına varılmasını sağlamak, çocukların dünyasını yakından tanımak ve onların nasıl korunabileceğini anlamak, ihtiyaç halinde iletişime geçilebilecek kişi ve kuruluşları tanımak gibi amaçlarla gerçekleştirilen eğitimlere katılmak çok önemli.
Kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine kötü niyetli yaklaşan bireyleri algılayıp buna tepki verebilen, özgüveni ve özsaygısı gelişmiş çocuklar yetiştirmenin yolu mahremiyet eğitiminden geçiyor.

Uzman Psikolog Melisa Dedeoğlu / www.bodrumpsikologu.com
instagram / uzm.psikologmelisadedeoğlu

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hayaller Gerçek Olsa-“Sanal Yaşam”

Uzman Psikolog Melisa KÜÇÜK DEDEOĞLU  www.bodrumpsikologu.com Gerçekle hayaller arasındaki savaş insanı hayata ...