Anasayfa / FLAŞ HABER / ÇAĞDAŞ-AKUT KIŞ TATBİKATI
SONY DSC

ÇAĞDAŞ-AKUT KIŞ TATBİKATI

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibi ve Çağdaş Holding 2019’un nefes kesen ilk  kış tatbikatına birlikte imza attıla

Bölgede meydana gelebilecek her türlü acil durumlara karşı hazırlıklı olan Çağdaş Beton ve Maden işçileri ile idari personel, habersiz yapılan tatbikatı sirenlerin çalmaya başlamasından itibaren sonuna dek başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler.
İstanbul’dan gelen AKUT eğitim ve araştırma enstitüsü eğitmen ve danışmanlarından Cem Perçimli’nin gözlemciliğinde;  AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu ve beraberindekilerle Holdingin beton santrali ve madeninde tatbikat yapıldı.
TATBİKATTA AKUT GÖZLEMCİ OLARAK SAHADAYDI…
AKUT eğitim ve araştırma danışmanı Cem Perçimli; “Çağdaş Holdingin genel olarak her yıl yapılması gereken acil durum tatbikatı için buradayız. Akut eğitim ve danışmanlık adı altında olan Çağdaş Beton’un belirleyeceği senaryo ile yapılan tatbikatta bizde gözlemci olarak yerimizi aldık. Acil bir durum yaşanırsa ne yapılması gerektiğini Çağdaş Holding’de bulunan arkadaşlarımıza anlattık. Verilen eğitimin durumuna göre AKUT olarak 5 kişi ile personelin tatbikatına yardımcı olduk. Yangın, deprem, trafik kazası, araç devrilmesi, kum kayması, bina yıkılması bunları hepsini kapsayan acil durum tatbikatında beton ve maden çalışanları başarılı bir şekilde görevlerini yerine getirdiler, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
ÇAĞDAŞ BETON; AKUT’A ACİL DURUMLARA NASIL HAZIRLIKLI OLDUĞUNU KANITLADI…
Çağdaş holding A sınıfı iç güvenlik uzmanı Kenan Şengök ise; “Bizim buradaki amacımız, senaryo gereği Her sene zaten yapmakta olduğumuz bu tatbikatı birde gözlemci eşliğinde gerçekleştirmekti.  Yasal sorumluluğumuz olan ve habersiz yapılan bu tatbikatın ardından gerekli yazışmalarla gerçekleştirdiklerimizi Çalışma Bakanlığına da bildiriyoruz. Senede 2 defa yaz ve kış döneminde yapılan, zaman zaman da gece tatbikatlarında personelimizin acil durumda neler yapabileceğini görmek için bu senaryoları her geçen yıl geniş bir şekilde yapmaktayız. Çağdaş Holding İcra kurulu başkanı Dağlarca Çağlar’ın onayını alıp, bu yıl AKUT’la işbirliği yaparak yeni bir tatbikat daha gerçekleştirdik” dedi.

Holding çalışanlarından 50 kişinin habersiz olarak katıldığı tatbikat başarı ile gerçekleşti. Ekipler, her zaman hazır olduklarını ve gerektiğinde müdahalede bulunabileceklerinin mesajını başarılı bir şekilde verdi.
Sirenin çalması ile acil toplanma alanına gelen personel ve saha çalışanları acil bir durumda burada neler yapılacağını hep birlikte gözlemlediler. Sahada ne gibi acil durumların olacağı, patlatma esnasında bir şev kayması olabileceği, akaryakıt deposunda çıkacak yangına nasıl müdahale edileceği. Personel lojmanlarındaki yangında, yaralanmalarda veya iş-trafik kazalarında nasıl davranılacağı tatbikat yapılarak gerçekleştirildi.  
Çağdaş Holding’in acil durumlarda her biriminde, yangın kurta

rma, ilk yardım ekibi var, aynı zamanda birde özel  itfaiye aracı mevcut.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DENİZLERİ KORUMAYA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLA!

  TURMEPA öncülüğünde temizlik seferberliği “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ...