Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / MİA’YI SİLAHLA VURDULAR

MİA’YI SİLAHLA VURDULAR

Bodrum’da 10 yaşındaki Mia isimli köpek kimliği belirsiz kişi ve kişilerce ateşli silahla vurularak yaralandı. Köpek, tedavi altına alındı.
Dağbelen Mahallesi’nde yaşamını sürdüren serbest muhasebeci Ali Turgut adlı vatandaş, sabah 10 yaşındaki Mia isimli köpeğini evin önünde bitkin halde gördü. Köpeğe yaklaşan Turgut, Mia’nın ateşli silahla vurulduğunu fark etti.
Ali Turgut ve eşi, yaralı köpeğin tedavisi için veterinerden yardım istedi. Köpek, burada veteriner tarafından tedavi edildi. Köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Olayla ilgili Kent Haber’e bir açıklama yapan Ali Turgut, “Gece bahçe kapısı açık kalmış, köpek de dışarı çıkmış. Çok uzağa da gitmez. Kimlerin vurduğunu bilmiyoruz. Vurulunca kendisini evin önüne atmış. Sabah saat 08.30 gibi dışarı çıkınca köpeği gördük. Yaklaşıp dokunduğumuzda ise kan gördük. Aldık eve soktuk, yatırdık ve veteriner çağırdım. Veteriner ilk müdahalesini yaptı fakat isabet eden saçmalar çıkmayacağını söyledi. Şimdi evde tedavisi devam ediyor. Çok uysal bir köpektir. Evimizin bahçesinde köpeğin üstünde tavuklar gezer, civcivler gezer. Tavuklarla iç içe yaşar. Komşularımızın köpekleri ile bile iyi anlaşır. Vicdansızlar neden vurdular bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DATÇA DA BALIK İÇİN DENİZE AÇILAN TEKNEDE KAYBOLAN YANKI KOCABAŞ CESEDİ BODRUM DA KIYIYA VURDU

Muğla’nın Datça ilçesinde 2 gün önce batan teknede kaybolan Yankı Kocabaş’ın cesedi ...