FLAŞ HABERHABERLERYAŞAM-SAĞLIK

EL HİJYEN EĞİTİMİ

 

BODRUM AMERİKAN HASTANESİ,

EL HİJYEN EĞİTİMİ İÇİN KONACIK CAHİT ÖZVEZNECİ İLKOKULU’NU AĞIRLADI

 

Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu öğrencileri, “Sağlıklı Nesiller Bizimle Başlar” projesi kapsamında Bodrum Amerikan Hastanesi’nde el hijyeni eğitimi aldı. Türkiye’nin ilk “Müze Hastane”si olan Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edinen öğrenciler, sonrasında Bodrum Amerikan Hastanesi hemşiresinden el hijyeni eğitimine dair temel bilgiler alarak ellerini nasıl yıkamaları gerektiği anlatıldı.

 

Sağlık alanında üstlendiği öncü rolün yanı sıra toplumsal yaşama da değer katmak için çevresel, kültürel ve tarihi projelere destek vererek topluma karşı olan sorumluluğunu yerine getiren Bodrum Amerikan Hastanesi, “Sağlıklı Nesiller Bizimle Başlar” projesi kapsamında ilkokul öğrencileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Bodrum Amerikan Hastanesi, son olarak Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu öğrencilerini ağırladı.

 

El hijyeni konusunda önemli bilgiler alan ilköğretim öğrencileri, öncelikle “Geç Roma Dönemi”ne ait ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak sergileyen Bodrum Amerikan Hastanesi’ndeki müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edindi. Bodrum Amerikan Hastanesi enfeksiyon hemşiresi Turceyin Yıldız’ın anlatımıyla öğrencilere el hijyeni konusunda temel bilgiler de verilerek ellerini nasıl yıkamaları gerektiği anlatıldı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinliklerin ardından minikler, Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Uzm. Dr. Barış Coşkun’la bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Uzm. Dr. Barış Coşkun, “Sağlık sektöründe önemli çalışmalara imza atarken, gelecek nesilleri de hayata hazırlamamız gerekiyor. Alışkanlıkların küçük yaşlarda başladığına inanarak, öğrencilerimize el hijyeni bilincini aşılamak için harekete geçtik ve farkındalık yaratmak adına öğrencilerimizi Bodrum Amerikan Hastanesi’nde ağırlayarak el hijyeni hakkında eğitimler gerçekleştirdik. ‘Sağlıklı Nesiller Bizimle Başlar’ projemiz kapsamında bugüne kadar 109 öğrencimize el hijyeni eğitimi vermiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlköğretim seviyesindeki öğrenciler yeniliğe ve gelişime çok açık. Onlardaki farkındalığın ve bilincin gelişmesi için bu tarz eğitimlerin yaygınlaştırılması noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu