SANAT KÜLTÜR

BODRUMLU YAZAR SEVİNÇ SU’NUN İLK ŞİİR KİTABI’NA BÜYÜK İLGİ 

 

Türkiye’nin ilk dislektik şairi aktivist yazar Sevinç Su Karlıova ve ilk dislektik şiir kitabı olan “Ben Senle Büyüyorum Hayat” la büyük ilgi ile görüyor. Özellikle akran zorbalığı ve etiketlenen öğrencilerin hakları için farkındalık yaratmak için mücadele ettiğini söyleyen yazar velilere ve öğretmenlere seslenerek şöyle diyor: FARKLILIKLARA KARŞI ÖNYARGILI DEĞİL, ONLARLA ARKADAŞ OLUN.YANİ FARKINDAŞ!..

 

BODRUMLU YAZAR-ŞAİR SEVİNÇ SU KARLIOVA’NIN İLK İMZA GÜNÜ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…

14 yaşında ilk şiir kitabı “BEN SENLE BÜYÜYORUM HAYAT” ile gönülleri fetheden Sevinç Su karlıova, Turgutreis Marina’da bulunan KİTABOOKS kitapevinde sevenleri ile buluştu.Saat 20.30 de başlayan kitap imzası sırasında oldukça duygulu anlar yaşandı.

Türkiye’nin ilk dislektik şairi ve ilk şiir kitabı olan eser akran zorbalığı yaşayan,etiketlenen birçok dislektik çocuğun sesi oldu.

Eski çevre bakanı İmren Aykut’unda kitap imzalattığı ve desteklediği etkinlikte çok sayıda kitapsever Sevinç Su ile kitabından şiirlerini okuyarak adeta bütünleşti.

Bir kitap severin kitabı alıp okuduktan sonra tekrar gelip tüm çalışanları için 25 adet daha özel imzalı kitap alması ise yazarı ağlattı. Öte yandan bir söyleşi ve kitap imza günü için Almanya Dislektik grubundan davet alması ise imza gününe damga vurdu.

Karlıova;İlk imza günüme destek veren herkese çok minnettarım derken. Bu ikinci kitabıma başlarken benim için büyük bir motivasyon olmuştur, ileride daha önemli işlere imza atacağım dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu