Anasayfa / FLAŞ HABER / TURGUTREİS’İ FESTİVAL HEYECANI SARDI

TURGUTREİS’İ FESTİVAL HEYECANI SARDI

26-29 Haziran 2019 tarihleri arasında birincisi gerçekleşecek olan Uluslararası Turgutreis Bodrum Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında Dünyanın birçok ülkesinden sanatçılar, sevgi barış dostluk mesajları vermek üzere Turgutreis’te buluşuyor.

TURDER (Turgutreis Güzelleştirme ve Koruma Derneği) ile ArToros Uluslaraarası Kültür ve Sanat Derneğinin girişimleriyle organizasyonu yapılan festival ,Turgutreis’te Turgutreis Halk Meclisi, Akyarlar Güzelleştirme Derneği, El ele Derneği, Bodrum Kent Konseyi üyeleri, Turgutreis Belediye Konservatuar Derneği, Otel Temsilcileri, Turgutreis’te yaşayan sanatçılar, Eğitimciler, gençlerden oluşan bir ortak akıl platformu oluşturdu. Avrupa Birliği proje bilgisiyle hazırlanan festival, toplumla sanatın kaynaşması, seçkin sergilerin yanı sıra sanatın demokratikleşmesi, sanatın sokaklara taşması, kültürün sanatla gelecek kuşaklara aktarılmasında önem kazanmaktadır.

Özellikle halkın kendi kaynağını oluşturduğu, esnafından halkına desteklediği sahiplendiği bir festival anlayışı geliştirdiği platform, dünyanın birçok ülkesinden birçok farklı sanatçıyı misafir etmek ve sanatlarıyla buluşmak üzere davet edildiler. Konserlerle taçlandırılan festival Uluslar arası Sanat ve Turizm alanında  Turgutreis’i ve Bodrum’u şaha kaldırsın istiyorlar.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ...