Anasayfa / FLAŞ HABER / İSTİHDAM TEŞVİKLERİ SGK MEVZUATINDAKİ SON DEĞİŞİKLİKLER

İSTİHDAM TEŞVİKLERİ SGK MEVZUATINDAKİ SON DEĞİŞİKLİKLER

Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Muğla Sosyal Güvenlik(SGK) İl Müdürlüğü işbirliği ile “İstihdam Teşvikleri Ve Sosyal Güvenlik Mevzuatında Yapılan Son Değişiklikler” konulu seminer düzenlendi.

Sabah saatlerinde Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Muğla SGK İl Müdürü Ahmet Ekecan ve Sosyal Güvenlik Denetmeni Emre Haseki’ nin sunum yaptığı seminere çok sayıda vatandaş katıldı.

Seminer öncesi konu ile ilgili Kent Haber’e bilgiler veren Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Barış Erdoğan şunları söyledi:

“Muğla Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüzün katkıları ile şu an güncel olan SGK teşvikleri ve SGK mevzuatındaki değişiklikleri burada hep beraber meslek mensupları ve kamuoyu ile değerlendireceğiz. Amacımız, yeni çıkan 7103 sayılı yasanın bazı maddeleri Sosyal Güvenlik Mevzuatını kapsayan çok önemli hükümler içeriyor. Bu hükümleri hep beraber masaya yatıracağız. Kamu ve özel sektörün bugün içerisinde bulunduğu ekonomik durum da göz önüne alarak yapılandırmalar, teşvikleri masaya yatıracağız. İnşallah faydalı bir seminer olacak. Bu bağlamda aramızda olan sayın müdürümüze çok teşekkür ediyorum.”

Muğla SGK İl Müdürü Ahmet Ekecan ise seminerde ele alacakları konular ile ilgili şu bilgileri aktardı:

“Bugün özellikle üzerinde duracağımız konuların başında 7103 sayılı yasamızla gelen istihdam teşvik paketleri. Bunun ince detaylarına gireceğiz. Bununla ilgili henüz genelde çıkmamış olsa da ana hatları zaten belli. Daha önceki torba yasalarla çıkan SGK mevzuatındaki yeniliklerden bahsedeceğiz. Akabinde de yeni gelecek olan yapılandırma yasamızla ilgilide mevcut borçların yapılandırılması ile ilgili genel esasları ele alacağız. Daha önceki yapılandırma yasaları ile gelmemiş birkaç tane değişikliğimiz var, onları da anlatacağız. Amacımız bütün SGK mevzuatının tam ve anlaşılabilir şekilde herkese anlatmak, uygulamadaki sıkıntıları gidermek. İş ve işlemlerin rahat ve doğru bir şekilde yapılabilmesini sağlamak adına üzerimize ne düşüyorsa onu yapıyoruz.”

Meslek mensupları, işverenler, şirketlerin insan kaynakları departman sorumluları, 4-b’ liler (bağkur-kur’ lular), sigortalıları yakından ilgilendiren seminerde Milli İstihdam Seferberliği kapsamındaki yeni teşvikler, yeni çıkacak olan borç yapılandırma iş ve işlemleri, Sosyal Güvenlik mevzuatındaki yeni değişiklikler ve kurum uygulamaları anlatıldı.
Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME       Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile ilgili olarak ...