Anasayfa / FLAŞ HABER /  SERAMİK BÖLÜMÜNÜ TEMELİ ATILDI

 SERAMİK BÖLÜMÜNÜ TEMELİ ATILDI

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde açılacak Seramik Bölümü Yunus Büyükkuşoğlu Binası temel atma töreni yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sanatsever işadamı Fark Holding sahibi Yunus Büyükkuşoğlu tarafından yaptırılacak Seramik Bölümü binası için sabah saatlerinde temel atma töreni yapıldı.

Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut,  Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Kuleli, Fark Holding Genel Koordinatörü Serdar Çardak, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut, “Güzel sanatlar fakültesi olmak elbette 3-4 bölümle sınırlı olamazdı. Burada yıllar içinde yeni bölümlerin açılacağı kuşkusuzdu. Bu gerçekten yola çıkarak seramik bölümü, iç mimarlık bölümü aslında bölgenin karakterini, dinamiklerini düşündüğümüzde çok uygun yeni bölümler olacaktı. Bütün arkadaşlarımız, fakültemiz kurulduğundan beri bu anlayış içinde.  Seramik bölümü fakültemizin beşinci bölümü olarak lisans eğitim öğretimine bu bina yoluyla başlamış olacak.“ dedi.

Fark Holding Genel Koordinatörü Serdar Çardak ise Yunus Büyükkuşoğlu’nun yurtdışında olduğu için törene katılamadığını söyledi. Serdar Çardak, konuşmasının devamında işadamı Yunus Büyükkuşoğlu’nun sanata olan ilgisinin nasıl başladığın anlattı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise eğitimin önemine vurgu yaparak şunları dile getirdi:

“İnsana yapılan yatırım en değerli yatırımdır. En değerli kaynak insan kaynağıdır. Biz eğitim yatırımlarımızı, çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Güzel Sanatlar Fakültemiz ilçemizde gurur duyduğumuz, ilçemizin eğitim ve sosyal hayatına renk katan önemli bir kurumumuz.  Devletimiz okul yapabilecek güce sahip fakat bazı okulların hayırseverler tarafından yapılması ayrı bir güzelliği ve tadı var. Bu anlamda Yunus Bey bir sanatsever, hayırsever işadamı olarak tüm varlıklı insanlara örnek gösterilmesi gereken çok değerli bir şahsiyet.”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, ise üniversitenin yıllar içinde hayırsever işadamlarının da destekleriyle büyüdüğünü ifade ederek işadamı Yunus Büyükkuşoğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından katılımcılar hazırlanan beton atma butona basarak temeli atmayı başlattı.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir Okulları Dezenfekte Ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi ...