Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA YANGIN  KONUTLARI VE OTELLERİ TEHDİT EDİYOR

BODRUM DA YANGIN  KONUTLARI VE OTELLERİ TEHDİT EDİYOR

Yangın Kumbahçe Mahallesi ve  İçmeleri Tehdit Ediyor!..

Bodrum’da öğle saatlerinde başlayan yangın rüzgarın etkisiyle İçmeler bölgesine yayıldı. Yangın İçmeler bölgesi  tersaneleri tehdit ediyor.

Öğle saatlerinde Umurça Mahallesi’ndeki ormanlık alanda yangın başladı. Alevler, rüzgar ve sıcak havanın etkisiyle hızla büyüdü. Yangına Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Bodrum Orman İşletme Şefliği ekipleri, EMniyet güçleri müdahale etti. Havadan iki helikopter ile müdahale edilen yangında Umurça Mahallesi sırtlarındaki alevler kontrol altına alınarak bölgede soğutma çalışması başlatıldı. Kuzeyden esen rüzgarın etkisiyle yangın İçmeler bölgesine doğru yayıldı.

Umurça ve Kumbahçe Mahallesi ile İçmeler Bölgesi’ndeki birçok konut ve bazı otellerdeki turistle tedbir amacıyla boşaltıldı. Yangının İçmeler bölgesi’ndeki tersanelere sıçramaması için tüm ekipler İçmeler Bölgesine sevk edildi. , Konuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yangının saat 12:39’da başladığını belirterek, yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi İftaiye ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 50 personel, 13 arazöz, 2 kepçe, 1 tanker, 1 kanal açma, 2 ekskavatör ve 1 iş makinasının karadan, 1 helikopterin ise havadan müdahale ettiği belirtildi

Bu arada Bodrum da bulunan Beton santrallerine ait 80 beton mikseri ve beton pompası yangın bölgesine su ikmali yaparak alevlere müdahale ettiler.

Yangın nedeniyle ekiplerin ve yangına müdahale yapacak araçların trafik yoğunluğu nedeniyle yangın bölgesine ulaşmakta büyük zorluk yaşadı. Belediye hoparlörlerinden karayollarına araç trafiğinin yoğunlaştırılmaması için halka çağrı yapıldı. Ayrıca vatandaşların gönüllü olarak söndürme çalışmalarına katılabilmesi için yangın koordinasyon bölgesine giderek söndürme çalışmalarına katıldılar.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ne bağlı üç TOMA aracı da Bodrum a gelerek konut ve otellere yaklaşan alevlere müdahale ettiler.

Milas Bayır ve Bodrum Mazı bölgesinde de  başlayan yangın söndürme çalışmaları devam ediyor. Bodrum İlçe emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına bağlı güvenlik mensupları söndürme çalışmalarına tüm personeli ile yoğun olarak katılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ahmet Aras a destekleri için teşekkür ettiler

Yangın Söndürme Dronu Yaptılar, Gümüş Kupa Aldılar – Üç üniversite öğrencisi kafa ...