Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA TURİZMCİLERDEN DENİZCİLERDEN BAŞARILI YANGIN OPERASYONU

BODRUM DA TURİZMCİLERDEN DENİZCİLERDEN BAŞARILI YANGIN OPERASYONU

MAZI DAN 1088 KİŞİ TEKNELERLE BODRUM’A GETİRİLDİ

Yangın nedeni ile mağdur olan vatandaşlar, Bodrum Kaymakamlığı, güvelik güçleri ve Bodrum Otelciler Derneği BODER, Denizciler, Bodto destekleri ile Bodrum Mazı mahallesinden yangın nedeniyle tahliye edildiler.


Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden tahliye operasyonuna Bodrum dan çeşitli boyutlarda 18 tekne katıldı.


Gece yarısı Bodrum dan yola çıkarak Mazıya gelen tahliye teknelerinin tahliye yolculuğu Mazı sahilinde bulunan iskelerden teknelere binilmesi ile başladı. 1088 kişinin tahliye edildiği operasyonda 14 kopek, 7 kedi, 1 tavsan da tahliye edildi.

Tahliye edilen vatandaşla , güvenlik sebebi ile bu gece (1 gece) Bodrumda kalıp, pazartesi günü Mazıya geri dönüşleri planlandığı öğrenildi.


Bugün bodrum turizmi, yerel yönetimi, halkı ve tüm paydaşları ile kriz anında çok önemli bir işe imza atıldı. Az çok demeden birçok kurum ve kişinin desteği ile gerçekleşen tahliye sırasında sorun yaşanmadı.


Denizden ve karadan Bodruma gelen herkes, ekiple tarafından sorunsuz bir şekilde konaklama yerlerine yerleştirildiği öğrenildi.


Şu anda Mazı ve İçmelerdeki yangın genel olarak kontrol altına alındığı, zaman zaman yaşanan alevlenmelere karşı söndürme çalışmaları ve bazı yerlerde de, soğutma çalışmaları devam ediyor..


Bodrum Merkezinde , Mazı da, Bodrum Kaymakam ve Belediye Başkanı, Güvenlik güçleri, Belediye ekipleri ve Ormancıların kontrol ve soğutma çalışmaları sabaha kadar devam etti. STK lar, gönüllüler yoğun çaba harcadı. Bu yangında Orman yangın söndürme araçlarının yanı sıra TOMA lar 80 den fazla beton mikseri, beton pompası, iş makineler, su arazözleri , tankerler çok yoğun olarak çalıştılar.

ZEKİ ÖZKESKİN

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ahmet Aras a destekleri için teşekkür ettiler

Yangın Söndürme Dronu Yaptılar, Gümüş Kupa Aldılar – Üç üniversite öğrencisi kafa ...