Anasayfa / FLAŞ HABER / Mazı için denizciler seferber oldu

Mazı için denizciler seferber oldu

BODRUM MAZI DA DENİZ YOLU İLE TAHLİYE İÇİN ÇALIŞILIYOR

Muğla Milas Beyciler Mahallesi’nde akşamüstü saatlerinde ormanlık alanda başlayan yangına müdahale için, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Havanın kararması ile çok sayıda yangın söndürme aracı ve ekiplerce çalışmaları artırdı.  Ancak alevler nedeniyle vatandaşların zarar görmemesi için mahalle sakinleri tahliye edildi.

Söndürme çalışmalarına vatandaşlar da destek veriyor. Yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Tahliye edildiler

Beyciler’de ormanlık alanda başlayıp hızla yayılan yangın, Bodrum ilçesinin 60 hanenin bulunduğu Gökpınar Mahallesi’ne sıçrayınca Mahallenin büyük kısmı tahliye edildi.

Ayrıca Yukarı Mazı mahallesine ulaşan alevler nedeniyle vatandaşlar Aşağı Mazı ya  tahliye edildiler.

Karadan yürütülen söndürme çalışmalarına Orman ekipleri yanı sıra Belediye ekipleri, mahalle sakinleri ile gönüllü kişi ve şahıslar de destek veriyor.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz söndürme ve tahliye çalışmalarını koordine etti.

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı açıklamada “Yukarı Mazı’da vatandaşlarımızı tahliye ediyoruz. Aşağı Mazı Köyü’ne gönderiyoruz, sahile gönderiyoruz. Alevler Yukarı Mazı köyüne doğru yaklaşıyor. Biraz daha doğuda Gökbel köyüne doğru da yaklaşıyor. Herkesin çok dikkatli olması lazım. Evlerini tahliye etmek istemeyen vatandaşlarımız var. Onlar evlerinden hemen çıksınlar. Biz duman sebebiyle nefes almakta zorlanıyoruz, onun için bir an önce evlerini boşaltsınlar. Daha sonra her şey normale dönünce inşallah yine geri geleceğiz. Şu anda herkes alevlerle müdahale ediyor. Allah yardımcımız olsun.”

Mazı için denizciler seferber oldu

Çok sınırlı imkanlara sahip olan Aşağı Mazı da yoğunluk yaşanacağı endişesi ile denizciler sektörü seferber oldu. Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, DTO, BODTO, denizci kooperatifleri ve bir çok kişinin çabaları ile  Aşağı Mazı da yoğunluk yaşanacağı endişesi üzerine çok sayıda tekne gönderildi. Bölgede bulunan teknelere çağrı yapıldı. Mazı dan taşınan vatandaşların  Yalı çiftlik mahallesine taşınacağı öğrenildi.

Bodrum Deniz Kurtarma Ekibi Aşağı Mazı’ya sağlık desteği vermek için deniz yolu ile yola çıktı..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ahmet Aras a destekleri için teşekkür ettiler

Yangın Söndürme Dronu Yaptılar, Gümüş Kupa Aldılar – Üç üniversite öğrencisi kafa ...