Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM ANTİK tİYATRO DA ALESSANDRO SAFİNA KONSERİ

BODRUM ANTİK tİYATRO DA ALESSANDRO SAFİNA KONSERİ

Turizm ve Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında renkli sahne gösterileri kapsamında, “Bodrum Konserleri”n de 30 Haziran akşamı ünlü İtalyan tenor Alessandro Safina sahnede aldı.
2018-2019 Sanat Sezonunda Uluslararası Kalitede Projelere İmza Atan ve Bir Türk Opera Markası Yaratma Hedefi İle Yerel Melodik Zenginliğimizi Dünya Sanat Arenasına Taşıyan Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve yerli yabancı solist sanatçılarından oluşan topluluklar ve uluslararası dünya starları ile Bodrum’da muhteşem konserler dizisi Alessandra Safina konseri ile devam etti.

OPERANIN GEORGE COOLONEY’İ

İtalya’nın kadife sesli tenoru, pop ve rock ile operayı harmanlayan gösterileri ile tanınan, geçmiş kariyerinde ise klasik opera eserlerinin aranan tenoru Alessandro Safina Bodrum Konserleri kapsamında Bodrum Antik Tiyatro da sanatseverler ile buluştu.

İtalyan belcantoları, müzikallerden parçalar ve opera aryalarından seçkilerle Bodrum Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşen konser İtalyan orkestra şefi Carlo Bernini yönetiminde 51 kişilik Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası tenor Alessandro Safina ve soprano Tea sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattılar..

Safina ile özdeşleşen Luna şarkısı ile başlayan konserin sahne düzenlemesini yine ünlü İtalyan rejisör Enrico Stinchelli yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “Bodrum Konserleri” Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında renkli sahne gösterileri, dünya starlarının konuk olduğu konserler, interaktif gösteriler, dans ve müzik ile devam edecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu başlıyor

Türkiye’nin geleneksel ihraç ürünlerinden, Sonbahar aylarının vazgeçilmezi, C vitamini deposu, grip ve ...