Anasayfa / FLAŞ HABER / 50 YILLIK ARKADAŞLIĞI SÜRDÜRÜYORLAR

50 YILLIK ARKADAŞLIĞI SÜRDÜRÜYORLAR

Geçtiğimiz günlerde Bodrum’a da gelen Mersin İlköğretmen Okulu mezunu 40 kişilik emekli öğretmen grubu, yılın belli dönemlerinde yurt gezileri yapıyorlar.

Her biri onlarca yıl eğitim alanında yurdun dört bir yanında hizmet vermiş öğretmenler Güney Ege turunda bir gece de Bodrum’da kaldılar.

Bodrum kalesi, Zeki Müren müzesi ve çarşıyı da gezen gönlü genç emekliler akşam da kaldıkları otelde gönüllerince eğlendiler.

Trafo kafede çay molası veren eğitimciler geçmiş anılarını, yaşanmışlıklarını konu eden sohbetlerinin yanında Bodrum tarihi ve kültürel yerlerinin bolca fotoğraflarını çektiler.

Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz gezi sorumlusu Halit Kutça şunları söyledi.

“Tamamı 60 yaşın üstünde olan okuldaşlarımızla yılda en az 3-4 kez bu tür kültür gezileri düzenliyoruz. Ayrıca yılda bir kez “Hasret Buluşması” adı altında yüzlerce arkadaşımızın katıldığı bir büyük toplantımız oluyor. Bu toplantı ve gezilerimize halen sağ olan öğretmenlerimiz de katıldığı gibi yitirmiş olduğumuz öğretmenlerimizi de bu vesileyle anmış oluyoruz. Yaklaşık on yıldır sürdürdüğümüz bu buluşmalarda hem geçmişe olan özlemimizi yerine getirmiş hem de geçmişten bu yana var olan dayanışmamızı sürdürmüş oluyoruz. Gittiğimiz bölgelerde yaşayan arkadaşlarımız bize ev sahipliği de yapıyorlar. Bodrum da yaşayan okuldaşlarımız Ayhan Ongun ve Tülin Atınç Tuç da burada bizi burada yalnız bırakmadılar. Sıcak ilgi ve konukseverliklerinden dolayı arkadaşlarımıza ve Bodrum halkına sonsuz teşekkürler ediyoruz.”

Ayhan Ongun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir Bodrum’da DSİ Hatlarını Değiştiriyor

Büyükşehir Bodrum’da Sorun Yaratan DSİ Hatlarını Değiştiriyor Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel ...