Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA Bİ HAREKETLİLİK VAR

BODRUM’DA Bİ HAREKETLİLİK VAR

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 17-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu girişimi olan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında; Bodrum MTB Cup Bisiklet Yarışı, 18 Eylül 2021 tarihinde saat 11:00’de Çamlık Mahallesi içerisinde kalan ormanlık alanda gerçekleştirilecek.

Avrupa Hareketlilik Haftası, her yıl bir tema ekseninde kutlanıyor.

Avrupa Komıisyonun da, 2021 yılı “Sürdürülebilir Ulaşım, Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olarak belirlenmişti.

“Sürdürülebilir Çevre Prensiplerini İlke Edinen Bodrum Belediyesi’nden Çevre Dostu Etkinlik”

Sürdürülebilir kentsel hareketlilik alanında yerel eyleme olan ihtiyaca yönelik farkındalığı artırmak için Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Bodrum Doğa Sporları Derneği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile gerçekleşecek olan yarışa, kadınlar ve erkekler kategorilerinde toplam 250 sporcu katılıyor.

Yarış sonrası Bodrum Bitez Köyiçi Muhtarlık ve Bitez Belediye Cafe’nin olduğu nokta arasında yarışmaya katılacak sporcular ve vatandaşların katılımı ile trafiğe kapalı alanda halk turu yapılacak.

Ödül Töreni Bitez’de; Destinasyon Bitez alanında gerçekleştirilecek. Ödül töreninden sonra makarna partisi ve çeşitli etkinliklerle turnuva sona ermesi bekleniyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

NEV, UNUTULMAZ ŞARKILARI İLE

NEV, UNUTULMAZ ŞARKILARI İLE YENİDEN STRAF’ta!   STRAF, 23 Ekim 2021 Cumartesi ...