Anasayfa / FLAŞ HABER / YENİ NESİL MEYHANE BİDUBLE BODRUM AÇILDI

YENİ NESİL MEYHANE BİDUBLE BODRUM AÇILDI

Biduble, Bodrum’un ilk yeni nesil meyhanesi olarak dün akşam itibariyle kapılarını açtı. Bülent Şenol, Murat Tokel ve İlker Yasin Solmaz’ın işletmeciliğini yaptığı mekan, ilk konuklarını muhteşem bir akşam yemeğinde ağırladı. 

Eski Küba’nın yerinde hizmet vermeye başlayan Biduble Bodrum, farklı eğlence anlayışı, yaratıcı mutfağı ve kulakların pasını silecek müzik konseptiyle bu yaza damgasını vurmayı hedefliyor.

Sakin atmosferi, fark yaratan vizyoner mezeleri ve şık sunumları ile dikkat çeken mekan, Bodrum’un klasik meyhane kültürüne de farklılık getirecek gibi görünüyor. İstanbul’da sayıları hayli fazlalaşan yeni nesil meyhanelerin Bodrum’daki ilk örneği olan Biduble, ilk müdavimlerini dün akşam düzenlenen özel açılış yemeğinde ağırladı.

MASA BAŞINDA EĞLENCE

Bodrum’un yıllardan bu yana en popüler eğlence mekanlarından birini yeni nesil meyhaneye dönüştüren genç işletmeci İlker Yasin Solmaz, fiks menü ağırlıklı mekanın eğlence konseptini anlattı. 80’ler ve 90’lardan Türkçe pop müzik tınılarıyla başlayacak eğlencenin, akşam 22.00’den sonra hareketleneceğini söyleyen Solmaz, “Biduble, masada eğlenceyi hedefleyen bir konsept. Bunun İstanbul’da çok örneği var ama Bodrum’da bir ilk olacağız.” Dedi.

150 kişi kapasiteli mekanda 20 kişilik bir ekip çalışıyor.

Mekanın mezeleri, bildiğimiz Bodrum lezzetlerinden biraz daha farklı. Örneğin karides avokado yatağında geliyor masanıza… Atom, deniz börülcesiyle lezzetlendirilmiş. Mutfaktaki iki şef, bu işi gerçekten iyi biliyor gibi görünüyor, çünkü lezzetler damak çatlatan cinsten! Biduble Bodrum, gurme mutfağı ile lezzet arayanların da ilk adresi olacak anlaşılan.

Bu arada 10 çeşit meze, üç çeşit ara sıcak ve tatlı-meyveden oluşan fiks menünün fiyatı kişi başı  130 tl. İçkiler ekstra ücrete tabi . İki çeşit et ya da balık ise ekstra ücret.

BODRUM’A SAYGIYLA

Marina caddesi üzerinde, Bodrum Kalesi manzaralı ve eski bir taş evin avlusunda oluşturulan yeni nesil meyhane Biduble, en çok da Bodrum’u duygulandıran duvarıyla adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Biduble Küba, şık ve sade dekorasyonundan daha çok, bir duvarına boydan boya resmettiği “Bodrum ünlüleriyle Son Akşam Yemeği” tablosu ile dikkat çekiyor. Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’un tanıtımına katkıda bulunan dünyaca ünlü isimler, Biduble Küba’nın duvarında Leonardo Da Vinci’nin ‘İsa’nın Son Akşam Yemeği” tablosuna uyarlandı. Ressam Salih Uygun’un kara kalem ve akrilik ile çizdiği tablo, yeni nesil meyhaneye gelenlerin ilk dikkatini çeken ayrıntı oluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...