Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA  FENER ALAYINA BİNLER KATILDI

BODRUM DA  FENER ALAYINA BİNLER KATILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal Mücadelesi’ni başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 99. Yılı kutlamaları kapsamında Bodrum’da fener alayı düzenlendi. Fener alayına binlerce vatandaş katıldı.

Akşam saatlerinde Milta Marina önünde başlayan ve Bodrum Belediye Meydanı’nda sona eren yürüyüşte ellerine Türk Bayraklarını alan çocuk, genç, yaşlı binlerce vatandaş, 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı söyleyip Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Ne Mutlu Türküm Diyene sloganları attılar. Fener alayına Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde faaliyet gösteren mekanlardaki vatandaşlar da alkış ve sloganlarla destek verdi.

Kalabalık meydana ulaştığında ise burada kurulan platformda halkoyunları gösterileri sergilendi. Burada bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, şunları söyledi:

“99 yıl önce umutların bittiği bir günde umutların yeniden yeşerdiği bir gün başladı. Tam 99 yıl önce bugün umutsuzluğun bitip umutların başladığı bir gün. Bugün mübarek Ramazan Ayı’nda şu güzel ay yıldızlı bayrağın altında bu ezanlar okunabiliyorsa, bu birlik ve beraberliği sağlayabiliyorsak bunun bir tek sebebi vardır; Ulu Önder Atamızın gözündeki medeniyet yolu, medeniyet ışığıdır. Bizim yolumuz onun gözündeki ışık yoludur, medeniyet yoludur, birlik ve beraberlik yoludur. Ne mutlu Mustafa Kemal’in askeriyim diyene.”

Kutlamalar Bate Bahadır Aksoy konseri ile sona erdi.

GALATASARAYLILAR DA ŞAMPİYONLUKLARINI KUTLADI

Fener alayına Süper Lig’in son haftasında deplasmanda Göztepe’yi 1-0 yenerek şampiyon olan Galatasaray taraftarları da katıldı. Belediye Meydanı’nda ellerinde sarı kırmızılı takımın bayrakları toplanan taraftarlar meşaleler yakıp tezahürat yaptı.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

POLİSTEN AYAKKABI VE TOP HEDİYESİ 

  Bodrum’da basketbol ayakkabısı için bahşiş kutusunda biriktirdiği parası çalınan 17 yaşındaki ...