Anasayfa / FLAŞ HABER / TAVLA ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

TAVLA ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye 13. Açık Bodrum Tavla Şampiyonası, 14-16 Eylül tarihleri arasında Delfi Otel’de yapıldı.

Dünya Tavla Federasyonu sistematiğine dayalı etaplarda, federasyon temsilcisi Arda Fındıkoğlu’nun koordinatörlüğünde gerçekleştirilen şampiyona modern ve geleneksel tavla olmak üzere 9 kategoride yapıldı.

3 gün süren ve 140 sporcunun katıldığı turnuva oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu. Turnuvada birinci Şevket Yaldız, ikinci Ali Mandalinci, üçüncü Bilgehan Giray ve dördüncü Aykut Sorgüven oldu.

Dünya Tavla Federasyonu Bodrum Direktörü ve Delfi Otel sahibi Mehmet Dağoğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bu yıl çok yoğun bir katılım oldu. Gerek yakın bölgeden gerekse de Türkiye’nin farklı illerinden gelenlerle çok farklı bir turnuva yaşadık. İlginç olan bir şeyi sizle paylaşayım; geleneksel tavlada Bodrum ile Marmaris final oynadı. Modern tavlada da Bodrum’lu arkadaşımızla Kuşadası’ndan gelen arkadaşımız final oynuyor. Dolayısıyla kupalar Ege’de kalacak. 13 yıldır bu şampiyonayı yapıyoruz. Ege Bölgesi’ndeki oyuncularımız kendilerini geliştirmiş ki İstanbul’dan gelen 140 yarışmacı arasından sıyrılan Bodrum, Kuşadası, Marmaris derece için çarpışıyorlar. Keyifli bir turnuva oldu, katılanlar keyifli zaman geçirdiler. Hava çok güzeldi. Bodrum’u gezme fırsatı yakaladılar. İnşallah 14’üncü şampiyonayı yine Eylül ayının ortalarında yapmak üzere tekrar buluşacağız. Gelen konuklarımıza güle güle diyoruz ama gelecek yıl tekrar buluşmak üzere.” dedi.

Turnuvada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODTO MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRMESİNE DEVAM EDİYOR

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...