Anasayfa / FLAŞ HABER / ŞEKERSİZ ÜZÜM HOŞAFI VE KURU EKMEK İKRAM EDİLDİ

ŞEKERSİZ ÜZÜM HOŞAFI VE KURU EKMEK İKRAM EDİLDİ

Çanakkale Savaşı’nda Türk Askeri’nin öğünlerinden biri olan şekersiz üzüm hoşafı ve kuru ekmek Bodrum’da düzenlenen etkinlikle vatandaşlara ikram edildi.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı Ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında ilçede çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinlikte Türk Askerinin Çanakkale Savaşı’ndaki öğünlerinden şekersiz üzüm hoşafı ve kuru ekmek dağıtıldı.

Etkinlikte Tepecik Camii İmamı Yüksel Kılınçarslan şehitler için dua okudu. Etkinlikte ayrıca Halk Eğitim eğitmenleri ve kursiyerleri Çanakkale Türküsü, Yemen Türküsü ve Hey Onbeşli Türküsünü seslendirdi.

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Ünal, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz Halk Eğitimi olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz etkinliği yine yapıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitlerimizin anısına onların savaştaki öğünlerinden birisi olan şekersiz üzüm hoşafı ve kuru ekmek dağıtacağız. Onları hatırlamak ve vatandaşlarımıza hatırlatmak için bu etkinliği düzenliyoruz. Bu vesileyle Çanakkale’de yitirdiğimiz 250 bin şehidimizi minnet ve şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun.”

Etkinliğe vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ...