Anasayfa / FLAŞ HABER / Otomobil Sporları Gözetmen Eğitim Seminerleri

Otomobil Sporları Gözetmen Eğitim Seminerleri

Son dönemde Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçeleri başta olmak üzere Muğla ilinde otomobil sporları organizasyonlarının artmasının ardından, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Gözetmen Eğitim Seminerleri’ne Muğla İl Gözetmen kurulu oluşturulması amacıyla bu yıl Muğla da eklendi.

Zaman tutma, pist ve rallikros yarışlarında bayrak kullanımı, offroad ve rallilerde zaman karnesi yazılması, start verilmesi ve yarışın güvenliğinin sağlanması gibi görevler yapan yeni gözetmenler kazandırmayı hedefleyen seminer, 05 Şubat Pazar günü saat 10.00’da Muğla Ticaret Odası Çok Amaçlı Salon’da yapılacak.

En az lise mezunu ve 18 yaşından büyük, yabancı uyruklu ise ikamet izni olan, faal sporcu veya takım yöneticisi olmayan herkese açık ve ücretsiz seminerlerin ardından, katılımcılar farklı branşlarda organize edilen ulusal ve mahalli yarışlarda TOSFED lisanslı gözetmeni olarak resmi görev alabilecekler.

Seminere katılmak isteyenlerin, yanlarında kimlik, 1 adet vesikalık fotoğraf ve kalem ile 09.30’da Muğla Ticaret Odası Çok Amaçlı Salon’da olmaları gerekmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

GÜMBET MAHALLESİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK 

  Bodrum Belediyesi tarafından turizm sezonunun bitmesiyle genel temizlik çalışmaları başlatıldı. Bodrum ...