Anasayfa / FLAŞ HABER / O ARAZİYE JOLLY JOKER TALİP

O ARAZİYE JOLLY JOKER TALİP

Uzun yıllar Bodrum eğlence hayatının lokomotifi olan Halikarnas Disko’nun arazisi ile ilgili mülk sahiplerinin avukatı bir açıklama yaptı. Av. Cenk Dilmen, satış konusunda ülkenin farklı yerlerinde konser organizasyonları düzenleyen Jolly joker firması ile görüşme halinde olduklarını söyledi.
38 yıl dünyanın birçok ünlü ismini ağırlayan ve önceki yıl yıkılan Halikarnas Disko’nun Bodrum Kumbahçe’deki yaklaşık 3 bin metrekarelik arazisine mal sahipleri müşteri beklediği gündeme getirilmişti.

Yerel ve ulusal basın kuruluşlarında haber konusu olan durumla ilgili arazi sahiplerinin avukatı Cenk Dilmen bir açıklama yaptı. Arazinin 5 hissedarı olduğunu ifade eden Dilmen, “Mirasçılar, kardeş çocukları olan 5 kişi. Bizim burası ile ilgili birkaç grupla görüşmelerimiz devam ediyor. Satış ve kiralama yönünde. Bu konuda Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Anıtlar Kurulu’nun bize çok büyük destekleri oluyor. Özellikle Bodrum Belediye Başkanının çok büyük destekleri oluyor. Hatta kendisiyle taşınmazı gezdik. Buranın bir an önce turizme kazandırılması için onlar da çok istekli.” dedi.

Arazide kilise kalıntısı olduğunu da söyleyen Dilmen, “Halikarnas işetmecisi Süleyman Demir oradan çıktıktan sonra biz içerideki binayı tescil ettirdik. Zeki Müren’in evi gibi tescilli bir bina haline geldi. Binada tarihi eser yok ama aşağıda bir kilise kalıntısı var. Onu koruma altına aldık. O binanın Bodrum’un simgesi olmasını istiyorlar. Çünkü 1930’larda yapılmış bir bina. Anıtlar Kurulu ile birlikte koruma altına alınıyor. Şu anda takip ediliyor. Koruma kurulu kararıyla koruma altına alındı. Satıldıktan sonra da o bina orada korunsun istiyoruz. O bina müvekillerimin ailelerine ait önemli bir bina.” dedi.

Satışla ilgili görüşmelerin devam ettiğini fakat en ciddi alıcının Jolly Joker firması olduğunu anlatan Cenk Dilmen, “Çok yakında sözleşmeyi imzalayacağız gibi gözüküyor. Buraya büyük bir yatırım yapacaklar. Eğer anlaşırsak yeni sezonda faaliyete geçecek. Satın alma opsiyonu ile kiralama yapmak istiyorlar. Şu an biz bir rakam deklare etmiyoruz.” diye konuştu.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...