Anasayfa / FLAŞ HABER / MEHMET ALİ AYDINLAR: TÜRKİYE DE SAĞLIK HİZMETLERİ BATININ ÖNÜNDE

MEHMET ALİ AYDINLAR: TÜRKİYE DE SAĞLIK HİZMETLERİ BATININ ÖNÜNDE

TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR SAĞLIK DESTİNASYONU

Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar Bodrum da yeni bir Tıp Merkezi açılışında yaptığı açıklamada “Türkiye önemli bir sağlık merkezidir “ dedi.
Aydınlar, Bodrum merkezde açılan ikinci Acıbadem Sağlık tesisi açılışnda yaptığı konuşmasında ”Bodrum’un merkezinde ikinci merkez olarak faaliyete geçti. Türkiye de Acıbadem olarak 16 hastanemiz, 15 Tıp Merkezimiz var. Gurup olarak yurtdışı ile beraber bakarsak 22 hastanemiz var. 4 Bulgaristan, bir Makedonya, bir tanede Hollanda da hastanemiz var.

Türkiye da kamunun sağlık açısından önemli yatırımları var. Çok büyük ölçekte şehir hastaneleri yapılıyor. Aslında şunu rahatlıkla söyleyebiliriz Türkiye de sağlık hizmetleri Batı Ülkeleri de dahil birçok ülkenin önünde diyebiliriz. “

Aydınlar, sağlık turizmi konusunda bir soruyu yanıtlarken “ Çok nitelikli sağlık profesyonellerimiz var, ekiplerimiz var ülke olarak. Çok gelişmiş hastanelerimiz var. Bu da Türkiye’nin önemli bir sağlık destinasyonu olmasını sağladı. Her geçen gün Türkiye ye gelen yabancı hasta sayısı artıyor. Biz 2018 yılında Acıbadem olarak 45 bin yabancı hasta getirdik. 100 milyon dolar ciro yaptık. Nitelikli sağlık hizmeti veriyoruz. Kanser gibi, beyin cerrahisi gibi, organ transplantasyonu gibi konularda sağlık hizmeti veriyoruz. Bu ülkemiz içinde aslında çok sevindirici bir durum. Biliyorsunuz bu bir ihracat. Bunun girdisi, buradan elde ettiğimiz gelir yüzde 90 oranında ülkemizde kalıyor. Türkiye bu açıdan çok önemli bir potansiyeli barındırıyor. Her geçen gün bu sayının daha da artmasını bekliyoruz. “ dedi.

7 gün 24 saat hizmet vereceği bildirilen Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi açılışına Acıbadem Gurup Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi Yönetiicisi Dr. Özgür Bayındır’ın aralarında yer aldığı çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Satsuma mandalinanın ihracat yolculuğu başlıyor

Türkiye’nin geleneksel ihraç ürünlerinden, Sonbahar aylarının vazgeçilmezi, C vitamini deposu, grip ve ...