FLAŞ HABERSANAT KÜLTÜR

HAYATA DOKUNUŞLAR NEDİR?

 

Wilhelm Schmid’e göre ‘her insanın hayatında bir dokunma sanatı olmalıdır. Tüy kadar hafif hem de son derece tesirlidir. Gözle görünmez, lakin gözler mutlulukla ışıldadığında gayet açık algılarsınız onu’ der.

Duygusal, sosyal, ruhsal, zihinsel dokunuşlar teknikleri ile hayatımızın her alanında öncelikle kendimiz için beden, ruh, zihin ve yaşam alanınızda pozitif yaklaşımlı ufak dokunuşların farkındalığını keşfedip, deneyimleyerek hayat yolumuzu mucizeleri ile sevdiklerimizle ve çevremizle paylaşmaktır.

İnsan yaşamına dokunup, yaşam ufkunu ve felsefesini zenginleştirme yolunda atılan her adım; kendi yaşam dünyamıza da zenginlik katacaktır.

Sabah yollarımızı temizleyen görevliye “günaydın kolay gelsin” dememiz bile bir dokunuştur. Sevmesen de kapına bir kase su koymak sokak hayvanları için bir dokunuştur. Dalgın, kafada bir dünya sorunla yolda yürürken görmediğin çukura düşmek üzere iken birinin yol sorması bir dokunuştur.

En önemlisi kendin için ufak da olsa doğum gününde bir hediye almak en güzel dokunuştur. Örnekler uzar gider.

Hanımefe hayata dokunuşlar, A.Didem Pekdemir görüşlerini şoyle ifade ediyor

“NEDEN HAYATA DOKUNUŞLAR SERİSİNİ YAPIYORUM?

Bu güne kadar deneyimlediğim hayatıma yön veren mucizevi dokunuşlara karşı vecibemi ödemek diyebiliriz. Ufak bir dokunuşun hayatımızda öğle bir etkisi olur ki olumsuz giden o anı olumluya çevirir.

Çoğumuz bildiğini farz ettiğim deniz yıldızı hikayesi gibi, yine de kısaca bahsetmek istiyorum, Sahile vuran denizyıldızlarını okyanusa atan bir çocuk olduğunu fark eden bir adam çocuğa yaklaşarak sorar: -Deniz yıldızlarını neden okyanusa atıyorsun? Çocuk der ki: – Güneş yükseldi mi, sular çekiliyor. Onları suya atmazsam susuzluktan ölecekler. Adam devam eder: – Sahil kilometrelerce uzanıyor ve binlerce deniz yıldızı var, hangi birini atacaksın. Ne fark edecek ki? Çocuk, adamı dinledikten sonra bir deniz yıldızını daha okyanusa atar ve cevap verir: – Bu deniz yıldızı için fark etti. Çocuğun kurtardığı her deniz yıldızı için çok şey değişti

Bu hikaye beni çok etkilediği kadar, hayatımda da çok yeri olmuştur. Kimsenin hayatını değiştiremem ama ufakta olsa bir fark yaratmak amacı ile bu serileri yapmayı planladım. 

HAYATA DOKUNUŞLAR SERİSİNDE NELER OLACAK?

Farkındalık atölyeleri Kişisel gelişim atölyeleri Beden, ruh ve zihin sağlımız ile ilgili atölyeler Söyleşiler El becerileri Kısaca hayat olacak…

Hayata Dokunuşlar serisi ilk çalışması, Bolluk Bereket Atölyesi Bodrium Hotel & spa’nın keyifli kahvaltısı ile başlayarak, Funda Gülşen İpekçi ile astroloji sohbeti 2024 yılının bereket bolluk günleri, astroloji ve numerolji hakkında sohbetimiz olacak. Arkasından ASUMAN BÜYÜKSOY ile Şamanik Bolluk Bereket BİLİNALTI Grup Çalışması. Geçmişten gelen kalıplarımızın temizliği, blokajlarımızın temizliği ve bolluk bereket ile uyumlama çalışmasıyla birlikte sonlandırıyoruz.

26-27-28 Ocak 2024 de Sömestri Tatil Atölyesi

10 Şubat Aşk’a dokunuşlar her zaman sevgi atölyesi

Şubat ortasında  da 2 günlük Homeopati eğitimi ile  Bodrium Hotel & spa’nın ev sahipliğinde devam edeceğiz.

20 Ocak 2024 de sizleri ağırlamaktan ve sizlerle birlikte bu hayalimi gerçekleştirmekten kıvanç duyacağım.”dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu