Anasayfa / FLAŞ HABER / EL HİJYENİ EĞİTİMİYLE ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR

EL HİJYENİ EĞİTİMİYLE ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR

 

BODRUM AMERİKAN HASTANESİ,

 

EL HİJYENİ EĞİTİMİYLE ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR

 

Türkiye’nin ilk “Müze Hastane”si olan Bodrum Amerikan Hastanesi, ilkokul öğrencileri için düzenlediği el hijyeni bilinci konusundaki çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor. Atatürk İlkokulu öğrencilerinin katılım gösterdiği etkinlikte, öğrenciler Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edindi. Öğrenciler, Bodrum Amerikan Hastanesi yetkililerinden el hijyeni eğitimine dair temel bilgiler alarak hem eğlenceli hem de aydınlatıcı bir deneyim yaşadı.

 

Amerikan Hastanesi’nin 100 yılı aşkın deneyimini Bodrum’a taşıyarak Ege bölgesinin sağlıkta mükemmellik ve ustalık merkezi konumuna gelmesini hedefleyen Bodrum Amerikan Hastanesi, sağlık sektöründe olduğu kadar, çevre, kültür, sanat ve tarih alanında da topluma karşı sorumlu bir duruş sergiliyor. Bodrum Amerikan Hastanesi 17 Ekim Pazartesi günü Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencilerinden oluşan 20 kişilik bir grupla keyifli bir etkinlik gerçekleştirdi.

“Geç Roma Dönemi”ne ait ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak sergileyen Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edinen öğrenciler, ayrıca el hijyeni konusunda önemli bilgiler aldı. Keyifli bir şekilde ilerleyen ve büyük ilgi gören etkinlikte, Bodrum Amerikan Hastanesi enfeksiyon hemşiresi Turceyin Yıldız çocuklara el hijyeni konusunda temel bilgiler vererek, ellerini nasıl yıkamaları gerektiğini anlattı. Etkinliklerin ardından, öğrenciler Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Yusuf Babayiğit’le bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Çocukların el yıkama alışkanlığı edinmesinin önemine vurgu yapan Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, “Bodrum Amerikan Hastanesi 5 yıldır Bodrum’un sağlıktaki adresi olmayı sürdürmenin yanı sıra, gelecek nesillere ilham ve örnek olmayı da amaçlıyor. Alışkanlık dediğimiz şey küçük yaşlarda başlar. Bu nedenle, öğrencilerimize el hijyeni bilincini aşılamak için kolları sıvadık ve farkındalık yaratmak adına öğrencilerimizi Bodrum Amerikan Hastanesi’nde ağırlayarak el hijyeni hakkında eğitim gerçekleştirdik. İlköğretim seviyesindeki öğrencilerin farkındalıklarının artması ve bilinçlenmesi için bu tarz eğitimleri yaygınlaştırmaya devam edeceğiz,” dedi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

GÜMBET MAHALLESİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK 

  Bodrum Belediyesi tarafından turizm sezonunun bitmesiyle genel temizlik çalışmaları başlatıldı. Bodrum ...