Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / DUVARLAR ŞELALE, DENİZ ÇAMUR OLDU

DUVARLAR ŞELALE, DENİZ ÇAMUR OLDU

 

Bodrum’da patlayan isale hattı sonrası yollar dereye duvarlar şelaleye döndü. Denize akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi.

Akyarlar Mahallesi’ndeki 500’lük ana isale hattında 18 saat içerisinde 2 patlama yaşandı. Dün akşam saatlerinde meydana gelen patlamadan sonra Jandarmanın yol güvenliğini sağlamasının ardından MUSKİ ekipleri olaya kısa sürede müdahale etti.

Gece boyunca çalışma yapan ekipler, arızayı giderdi. Çalışmaların tamamlanmasından bir süre sonra saat 15:00 sularında dün gerçekleşen arıza noktasının yaklaşık 50 metre ilerisinde yeni bir patlama yaşandı.

59’lar Sitesi ve Rüyakent Sitesi önünde meydana gelen patlama sonrası yoldan plaja doğru akan su şelale görüntüsü oluşturdu. Kimi vatandaşlar ise dere gibi akan suyun ev ve işyerlerini basmaması için yoğun çaba harcadı. Ellerine aldıkları tahtalar, plastik kasalar ve çeşitli malzemelerle suyun yönünü çevirmeye çalıştılar.

Patlama sonrası sahil ve plaja doğru akan suyun tazyikinden dolayı, civarda bulunan bazı işletmelerde ufak çaplı maddi hasar meydana geldi.

Denize akan çamurlu suyun denizin rengini değiştirdiği görüldü.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...