Anasayfa / FLAŞ HABER / ÇOCUKLAR SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRLARINI ANLATTI

ÇOCUKLAR SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRLARINI ANLATTI

Hipertansiyonla Mücadele Derneği’nce 16. Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Hastalıklar Kongresi gerçekleştirildi. Kongrenin son gününde doktor çocukları anne ve babalarına sağlıklı yaşam nasıl olmalı konusunda sunumlar yaptılar.

26-29 Nisan tarihlerinde Torba Mahallesi’ndeki Vogue Hotel’de düzenlenen kongrede alanında uzmanlar, hipertansiyon ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Kongrenin son gününde ise doktor çocukları “Sağlıklı Yaşamın Tohumlarını Çocuklarımız Atıyor” isimli etkinlikte kendi bakış açıları ile sağlıklı ve zararlı yiyecekler, tuz, sigara ve kilolu olmanın zararları, sporun faydaları ve nasıl spor yapmalıyız, uykunun önemi, TV, akıllı telefon, tablet ve diğer elektronik aletlerin zararları, anne babalarımızdan kalma oyunlar, anne babanın çocuklara karşı görevleri ve okulda nasıl başarılı olunur gibi konularında sunumlar yaptılar. Çocuklarının yaptığı sunumları anne ve babaları dikkatle takip etti. Etkinlikte Zeynep Pehlivanoğlu isimli çocuğun “Andımız”ı okuması ise büyük alkış aldı.

Etkinlik hakkında bilgiler veren Bodrumlu Bodrumlu Prof. Dr. İstemihan Tengiz, “Bilimsel toplantıyı bugün sonlandırdık ama sağlıklı yaşamın sırlarının tohumlarını atma fikrini çocuklarımızdan almaya başladık. Onların bakış açısıyla sağlıklı yaşam nasıl olmalı konusunda bize verecekleri mesajları dinlemek istedik. Hem de bu uğurda hipertansiyon ile ilgili dikkat çekmek, algı oluşturmak istedik. Çocuklarımızın hepsi doktor veya sağlık çalışanı çocuğu. Zaten onlar bu türlü toplantılara alışkınlar. Bu sefer biz onları dinledik.” diye konuştu.

Kent Haber Hamdi Yörür

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...