Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrumlular dayanışma gecesi

Bodrumlular dayanışma gecesi

Bodrumlular dayanışma gecesinde buluştu. Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Defli Otel Arena’da düzenlediği yöresel yemekler ve yöresel müzikler eşliğinde Bodrum sevdalılarını bir araya getirdi. Katılımın çok yoğun olduğu gözlenen geceye, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, CHP Bodrum İlçe Örgütü Başkanı Halil Karahan, Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı, İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Meclis üyesi adayları Mehmet Onur Şahbaz, Atilla Serttaş, Kadın Kolları Başkanı Melek Topçu Yılmaz, Ak Parti İlçe Yönetimi üyeleri, Oda başkanları yanı sıra iş ve cemiyet dünyasından isimler yer aldı.
Dayanışma yemeğinde dernek başkanı Mehmet Dağoğlu, gelenlere teşekkür ederek, derneğin faaliyetlerinden bahsetti. Dağoğlu ben ve yönetim kurulum Bodrumlular derneği olarak Bodrum kültürünü, sanatını, Türkülerini tüm örf ve adetlerini geleneklerini yaşatmak üzere bir yola çıktık. Yeniden bir yola çıktık güzel bir yönetimle tekrar sizin karşınıza geldik. Aslıda daha büyük Bodrum projelerine imza atmak istiyoruz. Buraya desteklerini esirgemeyen tüm siyasi partilerimize, oda başkanlarımıza, böyle bir gecede bize destek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Burada daha güzel projelerimizle birlikte olacağız, Bodrum için geçmişte yaşanan Bodrumu devam ettirmek için buradayız asıl en önemlisi Bodrumlu gençlerimiz ve çocuklarımız bu örf adetlerimize, yemeklerimize, folklorümüze, türkülerimize ve kültürlerimize sanatımıza mimarimize Bodruma sahip çıkmasını istiyoruz.

Daha ileride de bu kültürlerimiz yaşasın istiyoruz. O yüzden bu heyecanı yaşıyoruz. Bodruma yerleşenlere de burada gelen misafirlerimiz de bunları yaşatmalıyız. Bodrum’un eski Fotoğrafla ilgili projelerimiz var. Folkloru ile ilgili projelerimiz var” dedi.

Bodrumlu müzisyen Ender Kasal’ın sahne aldığı yemekte, Kasal’ın Bodrum türkülerinin yer aldığı CD’de ise katılan misafirlere hediye edildi. Ender Kasal’ın türküleri ile ilk sahne alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü eğitmeni Akın Rüştü Fetvacı çökertme oyunu ile sahne alırken, Öner Karaçiçek zeybek oyunu sergiledi. Sahneye daha sonra Bodrum’un yöresel kıyafetleri ile Bodrum halk oyunları grubu eşlik etti. Yine Bodrum’un yöresel müzisyenleri Tenekeci Rasim Eriş ve grubu sahnede eski Bodrum türkülerini seslendirdi.

Gecede ayrıca Dernek yararına açık arttırma yapıldı. Eski Bodrum Kalesi Fotoğraf Tablosunun satışı oldukça çekişmeli geçti. Mehmet Onur Şahbaz ve Alkım Denizaslanı arasına çekişmeli geçen açık arttırma sonunda Şahbaz kendi aralarında topladıkları 5 bin TL ile yardımda bulunduklarını ifade ederek açık arttırmadan çekildi. Bunun üzerine Dağoğlu Şahbaz’a başka bir tablo olan Atatürk tablosu takdim etti.

Mehmet Kocadon adına açık artırımın yapıldığı gecede fotoğraf tablosu 10 bin TL ile Kocadon adına satıldı. Tablo Kocadon’un Ankara’da olmasından dolayı, Alkım Denizaslanı’na teslim edildi.

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu şöyle ;

Mehmet Dağoğlu Başkan, Akın Rüştü Fetvacı Başkan Yardımcısı, Emine Bar sayman, Ali Şengül genel sekreter, Üyeler Mehmet Ünal, Aydın Öncel, Türkan Demiröz, Ender Kasal, Semih Nalbantoğlu, Zeki Özkeskin, Mustafa Çakmaklı, Nilay Konday, Ayşe Koca, Ercan Ünlü, Denetleme Kurulu ; Cemil Göğercin, Yücel Ziylan, Erdoğan Başeymez, Danışma Kurulu Nil Daşkıran, Zehra Bilgin, Neşe Gökbel, Tuncay Özsert, Zerrin Muğlalı, Gençlik kurulu, Burak Şengün, Melih Aya, Deniz Göğercin, Halil Bilgiç.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BİLİM ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Bodrum’da okullarda gerçekleştirilen Bilim Şenlikleri başladı. Bodrum Çırkan Mahallesi’ndeki Şehit Mahmut Coşkunsu ...