Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrumlu iş insanları yeniden değerlendirilsin istiyor

Bodrumlu iş insanları yeniden değerlendirilsin istiyor

BESİAD, İstanbul Sözleşmesi hakkındaki Danıştay kararının yeniden değerlendirilmesini talep ederek  aşağıda yer alan basın bildirisini yayınladı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HAKKINDAKİ DANIŞTAY KARARINA YÖNELİK BASIN BİLDİRİSİDİR.

 

İstanbul Sözleşmesi’nin, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile feshinin iptaline yönelik yapılan başvurular ve açılan davalar, Danıştay tarafından reddedilmiştir.

 

Bu ret kararı ile İstanbul Sözleşmesi’nin kadına yönelik şiddete karşı kazanımları genel bir bakış açısıyla kaybedilmiştir. İstanbul Sözleşmesi uluslararası bir sözleşme olması bakımından, uluslararası arenada Türkiye’nin güvenilirliği de zedelenmiştir.

 

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için alınacak tedbirler ve uygulamalar caydırıcılık unsuları içermeden, kadının toplumun her alanda güvenle var olabilmesi, beklenemez. Kadının iş dünyasına katılımının yükselmesi ve istihdama katkı sağlaması da beklenemez.

 

Biz BESİAD- Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri olarak, İstanbul Sözleşmesi’nin feshinden dolayı, kadına yönelik şiddetin artışından endişe ediyor ve ülkemizin en itibarlı kuruluşlarından birisi olan Danıştay‘ın İstanbul Sözleşmesinin fesih edilmesini destekleyen kararını yeniden değerlendirmesini talep ediyoruz.

 

 

BESİAD, BODRUM ESNAF SANAYİCİ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haberi Kaçırmayın

YANIBAŞIMIZDA, TARİH VE AŞK AYDINLANIYOR.

AYHAN KARAHAN’IN HABERİ  Bafa Gölü’nde bulunan antik Latmos/Heraklia kentinde 1 yıldır süren ...