FLAŞ HABERHABERLER

BODRUM’LU ÇOCUKLAR MİLLİ SPORCU OLDULAR

 

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezinde çok sayıda davetli ve protokolün katılımı ile anlamlı bir tören gerçekleşti.

Modern Dans ve Jazz Dans’ta Türkiye Şampiyonu olan ve ardından Belçika’da yapılan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil eden dansçılara Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafında Milli Sporcu Belgesi düzenlendi. Sporcular, Bodrum Dans Kulübü’nde düzenlenen etkinlikte belgelerini teslim aldılar.

Bodrum Dans Kulübü velilerinin hazırladıkları açık büfe kokteyl ile başlayan etkinlik, Milli Sporcu Belgesi dağıtımı ve fotoğraf çekimi ile son buldu. 

Belgelerini Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ve eşi ile, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz’dan alan sporcular tören sonunda belgeleri ve eğitmenleri Alla Hasiuk ve Margarita Bildirici ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bu konuda Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci şunları söyledi:

Bir sporcunun Milli Sporcu Belgesi alabilmesi için öncelikle 11 yaşını doldurmuş olması, sonrasında Türkiye Şampiyonasında yarıştığı branşta ilk üçe girmesi, ardından Avrupa veya Dünya Şampiyonasında aynı branşta ülkemizi temsil etmesi gerekiyor.

Bodrum Dans Kulübü son 5 yıldır Modern Dans ve Jazz Dansta ülke şampiyonu olmuş dünyanın birçok ülkesinde binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen şampiyonalarda ülkemizi başarıyla temsil etmişti.

2023 yılında bu şampiyonalarda Show Dansta dünya ikinciliği, Modern Dansta Dünya üçüncülüğü ve Jazz Dansta dünya üçüncülüğü derecelerini ülkemize kazandırdık.

Daha önceden hak ettiğimiz 82 Millilik Belgesine bugün 13 belge daha ekledik ve belge sayımızı 95 e yükselttik.

 

Bu başarıyı hak eden özverili dansçılarımızı, ailelerini ve eğitmenlerimizi yürekten kutluyorum.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu