Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / BODRUMDA HEP BİRLİKTE TEMİZ BİR GELECEĞE

BODRUMDA HEP BİRLİKTE TEMİZ BİR GELECEĞE

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Bodrum Belediye Başkanlığı arasında ‘‘Hep Birlikte Temiz bir Geleceğe” protokolü imzalandı. Protokol, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü adına Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü ARSLAN ve Bodrum Belediye Başkanlığı adına Belediye Başkanı AHMET ARAS tarafından imzalandı.

Protokolün imza törenine Bodrum Adli Yargı İlk Derece Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Reisi Serhat IŞIK, Denetimli Serbestlikten Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran BOZDAĞ ve Denetimli Serbestlik Müdürü Ruhşen DOĞAN da katıldı. Protokol kapsamında kamuya yararlı bir işte çalışma yükümlülüğü bulunan hükümlülerin Bodrum Belediye Başkanlığına bağlı halka açık, plaj, ören yerleri ve ormanlık alanlarının turizm sezonu boyunca temizlik, bakım ve onarım çalışmalarının yapılması amaçlandı. Böylece; protokolün imzalanmasıyla  toplum sağlığını korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini artırmak hedeflendi. Çevre bilinci konusunda duyarlı bir toplum oluşturarak ”Temiz Çevre Temiz Toplum” oluşturulması için işbirliği yapıldı. Protokolün imza töreninde Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü ARSLAN; ”Hakkında yükümlülük kararı verilen hükümlülerin Çevre ve Toplum duyarlılığının artırılmasının hedeflendiğini, yükümlülerin topluma intibak olma süreçlerinin bu tür bir işbirliği ile arttırılması hedeflenmektedir” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca; Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü ARSLAN ”Gelecekte Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak buna benzer Toplumsal Çalışmaların içerisinde olmaya devam edileceğini, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile de ortak çalışmaların artarak sürdürüleceğini sözlerine ekleyerek Bodrumumuza hayırlı olması dileklerini” belirtti. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet ARAS ise: ” Protokol ile toplumun bilinçlenmesinin sağlandığını, plaj ve mesire alanlarının temizlenmesinin toplum sağlığının iyileştirilmesi yönünde katkı sağlanmaktadır” ifadelerine yer vererek Bodrumda toplumsal duyarlılığın artırılması adına ”Temiz Çevre Temiz Toplum” çalışmalarına desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BAŞKAN ARAS KURBANLIK HAYVAN SATIŞ YERİNİ ZİYARET ETTİ

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kurban Bayramı arefesinde kurbanlık hayvan satış ...