Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum’da Global Run’a rekor katılım

Bodrum’da Global Run’a rekor katılım

Bir Bodrum geleneğine dönüşen Global Run Bodrum’un altıncısı, bu yıl parkurları arasına ilk kez 21K’nın da eklenmesiyle yarı maraton olarak gerçekleşti. Geçmiş yıllarda Bodrum şehir merkezinde yaşanan renkli görüntüler, 6. Global Run Bodrum ile Gümbet, Bitez ve Antik Tiyatro’ya da taşındı.

‘İyilik Koşusu’ olarak düzenlenen 6. Global Run Bodrum’un kayıt gelirleri, sosyal sorumluluk partneri Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’ne bağışlandı. Global Yatırım Holding ve bağlı kuruluşu Global Ports Holding’in ana sponsorluklarıyla düzenlenen 6. Global Run Bodrum’da yaklaşık 1.700’e ulaşan katılımcı sayısı ile yeni bir rekor kırdı.
Türkiye’nin kesintisiz devam eden sayılı atletizm etkinlikleri arasında yer alan ve bir Bodrum geleneğine dönüşen Global Run Bodrum’un altıncısı gerçekleşti. Bu yıl ilk kez parkurları arasına 21K yarı maraton da eklenen 6. Global Run Bodrum, her yıl artan katılımcı ilgisini çekmeye devam etti. Geleneksel koşu, katılımcı sayısı yaklaşık 1.700’e ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

‘İyilik Koşusu’ olarak düzenlenen yarışın kayıt gelirleri, sosyal sorumluluk partneri Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’ne bağışlandı. Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman’ın yanı sıra Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding yetkililerinin de koştuğu bu anlamlı koşuya, Parıltı Derneği’nden çocuklar ve üyeler de katılara başarılı bir performans sergilediler.

Global Yatırım Holding ve bağlı kuruluşu Global Ports Holding’in ana sponsorluklarıyla düzenlenen 6. Global Run Bodrum’un co-sponsoru Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), destek sponsoru Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), tatil ve konaklama sponsoru tatilbudur.com, medya sponsoru Demirören Medya, radyo sponsoru Alem FM oldu.

Bodrum, Gümbet ve Bitez’de renkli görüntüler

Global Ports Holding’in işlettiği Bodrum Cruise Port’ta başlayan 6. Global Run Bodrum’da yarış, yüksek bir tempoda geçti. 5K, 10K ve çocuklar için 500 metrelik Minik Adımlar parkurlarına 21K yarı maratonun eklenmesiyle geçmiş yıllarda Bodrum şehir merkezinde yaşanan renkli görüntüler, Tarihi Myndos Kapısı, Gümbet, Bitez ve Antik Tiyatro’ya taşındı.
Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Özel Yol Yarışı Faaliyet Takvimi’nde yer alan 6. Global Run Bodrum’dan bir gün önce yarış kitleri teslimi devam ederken, katılımcılar için tekne turu ve makarna partisi düzenlendi. Akşam 20:00’dan sonra ise Bodrum halkına açık DJ performansları sergilendi.

Global Run Bodrum’da hediye yağmuru

Koşunun yanı sıra birbirinden renkli etkinlikleri ile bir festivale dönüşen 6. Global Run Bodrum’da, parkurlarda genel sıralamada dereceye giren kadın ve erkeklere para ödülleri takdim edilirken; yaş kategorilerinde dereceye giren kadın ve erkeklere kupa ile madalya verildi.
Bununla birlikte, yapılan çekilişle yarışçıların yanı sıra bu renkli organizasyona katılanlara da birbirinden cazip hediyeler verildi. Yapılan çekilişte kazanan talihli katılımcılara, onlarca yurtiçi tatilin yanı sıra Yunan Adaları, Barselona, Alaska ve Miami cruise turları hediye edildi. Ayrıca Global Run Bodrum’un renkli atmosferinde gerçekleşen evlilik teklifi nedeniyle de genç çifte Roma’da balayı hediye edildi.
Çocukların spor yapma alışkanlığı kazanması misyonu, 6. Global Run Bodrum’da da devam etti. 500 metrelik Minik Adımlar Parkuru’nda 4 – 9 yaş arası çocuklar koştu. Bütün çocukların 1 göğüs numarası ile koştuğu parkurda, zaman ölçümü yapılmadı.

Bodrum’dan yurtdışına yayıldı

İlk kez 2014 yılında koşulan Global Run Bodrum, aynı zamanda Global Run Serisi’nin de başlangıcı oldu. Global Run Bodrum, Global Yatırım Holding’in de ana sponsorluğunda her yıl düzenleniyor. Yılda bir kez ise Global Ports Holding tarafından yurtdışında limanının bulunduğu bir kentte gerçekleşiyor. Global Run yurtdışında 2015’ten bu yana Karadağ – Adria, Malta – Valletta, İtalya – Ravenna, Küba – Havana ve İspanya – Barselona’da gerçekleşti. Bodrum’da olduğu gibi yurtdışındaki Global Runlar’da da sosyal sorumluluk partnerleri ile işbirliği yapılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Koronavirüs sonrası senyaryolar

BESİAD geleneksel perşembe toplantılarına online olarak devam ediyor. Perşembe toplantılarının bir yenisinde ...