Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA DALGALARLA SELFİ

BODRUM DA DALGALARLA SELFİ

Bodrum’u güneydoğu rüzgarı olarak bilinen keşişleme rüzgarı açık denizde etkili olurken zaman zamanda sahilde etkili oldu. Sahilde bulunan bazı iş yerlerini su bastı.
Bodrum’da önceki gün başlayan ve saatteki hızı zaman zaman sağanak şeklinde 75 kilometreye ulaşan rüzgar kısmen hayatı etkilerken bazı vatandaşlarında rüzgar ve dalgaları fon yaparak selfi çektikleri gözlendi.
Kıyı kesimlerini vuran rüzgar nedeniyle Ortakent, Bitez, Gümbet ve Kumbahçe sahilinde dalgalar oluştu. Açık denizde etkisini daha çok gösteren şiddetli rüzgar zaman zaman fırtınamsı rüzgar zaman zaman da fırtına şiddetinde esti. Deniz kenarındaki bazı işletmeler kapılarına kum torbaları ile önlem aldılar.
Deniz suyunun işletmelere girmesini kum torbaları koyarak engelleyen esnaf zor anlar yaşadı. Bodrum-İstanköy (Kos) ve Bodrum-Datça feribot seferleri yapılamadı. Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları için sık sık uyarılarda bulundu. İtfaiye, jandarma, polis ve zabıta ekipleri alarma geçti. Meteoroloji yetkilileri şiddetli lodosun bu gece yarısına kadar etkili olacağını belirtti.


ZEKİ ÖZKESKİN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...