Anasayfa / FLAŞ HABER / B0DRUM DA İSPANYOLLAR “SADECE FLAMENKO” DEDİ

B0DRUM DA İSPANYOLLAR “SADECE FLAMENKO” DEDİ

 

Sabah ve ATV’nin ana sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera ve Balesi tarafından Bodrum Belediyesi destekleri ile düzenlenen 16.Uluslararası Bodrum Bale Festivali Esencia Flamenca ile tarihi Antik Tiyatro ‘da sanatseverler ile ikinci kez buluştu.

İspanyol flamenko dans esintilerinin yaşandığı Bodrum Antik Tiyatro da sahnelenen ikinci gösteriyi yaklaşık bin beş yüz kişi ilgi ve beğeni ile izledi.

Topluluğun kurucuları olan üç kardeş; Rosario, Richardo,ve Jose Castroromero; yaşayan kültürel miras olarak İspanya’nın Ulusal Dans Ödülü’ne de sahipler.

Castroromero kardeşler İspanya’nın en çok tanınan Flamenko dansçıları ve kareograflarından. Castroromero kardeşler, Dünya’nın en prestijli sahnelerinde baş dansçı olarak görev aldıkları için de uluslararası alanda ün kazandılar.

 

90 dakikallık iki perdeden oluşan gösterinin müziklerini; gitarda Jesus Heredia, Davit Monge, viyolensel de Jese İnes Guerrero, flüt te Trinidad Jimenez, perküsyonda ise Jose Uriarte seslendiriyor.

 

İspanyol Flamenko rüzgarının estirildiği gösteride 10 eser sahnelenirken izleyenler flemenko ya doydu.

 

  1. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 8 ağustos tarihinde Viyana Devlet Opera Balesi Birliği’nin sahneleyeceği Bale Yıldızları Akşamı ile devam edecek

 

Uluslararası Bale Festivalinin Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal Öngün “Biz bale sanatına gönül verenler sizleri bir kez daha sanatların ev estetiği, en nadidesi olan bale ile buluşturmanın yanı sıra dans dünyasının bin bir rengini de sizlere taşımanın sevincini yaşıyoruz “ dedi.

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum Modern Otogarına Kavuşuyor

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde 30 bin 759 metrekare arsa üzerinde yapımına başlanan ...