Anasayfa / FLAŞ HABER / AYÇA ERSOY RESİM SERGİSİ

AYÇA ERSOY RESİM SERGİSİ

Ressam Ayça Ersoy’un, “PARAMPARÇA” adlı sergisi 20 Temmuz 2019’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Sergi 8 Ağustos’a kadar gezilebilir.

Sanatçı Ayça Ersoy’un “PARAMPARÇA” isimli koleksiyonu; seramik parçalar, çiniler, taşlar, deniz kabukları, cam ve aynalardan yapılan mozaikler ve tual üzerine akrilik boya ile çalışılmış resimlerden oluşuyor. Kendi yaptığı ve tek tek sırladığı seramik parçalarını ve öncesinde sırlayıp fırınladığı çinileri paramparça hale getirip, sonrasında deniz kabukları, renkli cam ve taşlar, aynalar ve yine kendi yaptığı seramik maskeler ile harmanlayarak mozaik olarak bir araya getiren Ayça Ersoy, mozaik sanatına farklı bir yorum getiriyor. Serginin bir başka boyutu olan tual üzerine akrilik ile yaptığı resimlerde sanatçı, önceki yıllardaki soyut yaklaşımlarına simli dokunuşlarda bulunarak farklı bir anlam katıyor.

AYÇA ERSOY

1978 yılında İstanbul ‘da doğan sanatçı, resim çalışmalarına 1999 yılında başladı. Ayten Turanlı, Nilüfer Tokay, İrfan Önürmen, AntonioCosentino, Rıfat Koçak ve merhum Selim Saygılı gibi tanınmış sanatçılardan resim, seramik ve ebru dersleri alan Ayça Ersoy, 2008 yılında “Gelecek vaat eden ilk on genç sanatçı” arasında yer almıştır. Mozaik çalışmalarına 2018 yılında Neslihan Zabcı Erdal ile başlamış ve kendine özgü çalışmalarını Bodrum Bitez’deki atölyesinde sürdürmektedir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Dikkat! Sağlıksız ve yetersiz uyku bağışıklığı vuruyor

BU 9 YANLIŞ UYKUNUN FAYDASINI AZALTIYOR! Gribal salgın tüm hızıyla etkisini gösterirken ...