Anasayfa / FLAŞ HABER / BORU PATLAYINCA, BODRUM KUZEY BÖLGESİNDE 24 SAAT SU KESİNTİSİ

BORU PATLAYINCA, BODRUM KUZEY BÖLGESİNDE 24 SAAT SU KESİNTİSİ

Bodrum ana su isale hattında 4 yılda 985 arıza meydana gelmiş

 

Sabah saat 04:00 sonrası Kuzey Ana İsale hattında meydana gelen patlak nedeniyle çok sayıda konut, araç zarar basınçlı suyun etkisi ile zarar görmüştü.

DSİ tarafından yaptırılan ana isale hattında bu sabah meydana gelen patlak ile, 985’inci arıza meydana geldiği öğrenildi.

Meydana gelen bu arızaların giderilmesi için MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından 14 Milyon 66 Bin TL harcama yapılırken, yaklaşık 3 milyon metreküp su kaybı yaşandığı bildirildi. MUSKİ tarafından yapılan açıklamada

Arıza nedeniyle Bodrum Yarımadası Kuzey kısmında 24 saat su kesintisi öngörülüyor.

Bu konuda Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da bir açıklama yaparak gereken tedbirlerin Bodrum,Muğla Büyükşehir Belediyeleri ve Emniyet Güçleri tarafından gereken arızanın giderilmesi ve yol güvenliği açısından tedbirlerin alındığını bildirildi.

Kaymakam Bekir Yılmaz’ın açıklaması şöyle:”Bugün sabaha karşı saat 04.00 civarında, Torba mahallemizde Göltürkbükü, Yalıkavak karayolu üzerinde bulunan Ana isale su hattında patlama olmuştur. Patlama sonucu basınçla birlikte kum-taş vs. malzeme mahallemizdeki yolların bir kısmının kapanmasına ve araçların mahsur kalmasına neden olmuştur. Temizleme çalışmaları bodrum belediyesi tarafından en hızlı şekilde yapılmaktadır. Çok kısa sürede bitirilecektir. Su hattının tamiri çalışmalarının ise MUSKİ tarafından yürütülmekte olduğu ve en geç akşama kadar tamamlanacağı değerlendirilmektedir. Anayolda trafik tek şeritten sağlanmaktadır. Trafik ekiplerimiz tarafından gerekli tedbirler alınmıştır.

Ayrıca; ilçemiz bugün saat sabah 10.00 itibariyle yaklaşık 40 kg m2 yağış almıştır. Yağışın akşama kadar devam edeceği tahmin edilmektedir. Yağış dolayısıyla küçük su basmaları dışında çok önemli bir olay yaşanmamıştır. Vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı olmaları önem arz etmektedir.”

 

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından da bu konuda yapılan basın açıklaması şöyle:

Bodrum İlçesi Torba Mahallesinde meydana gelen DSİ içme suyu hat patlağı nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Sabaha karşı Bodrum Torba Mahallemizde Kuzey ana isale 800’lük CTP hattı üzerinde patlak meydana gelmiştir. Ekiplerimiz yağışlı hava şartlarına rağmen hattı kısa sürede hattı boşaltarak arızanın giderilmesi için müdahale etmişlerdir. Arıza nedeniyle bölgede 24 saatlik su kesintisi ön görülmektedir. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak bölgedeki çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir.

Yaşanan bu olayla birlikte Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girdiği 2014 yılından bu yana DSİ isale hatlarında 985 arıza meydana gelirken bu arızaların giderilmesi için MUSKİ Genel Müdürlüğüne 14 Milyon 66 Bin TL harcama yapılmıştır. Bu arızalar nedeniyle yaklaşık 3 milyon metreküp su kaybı yaşanırken toplamda Bodrum ilçesinde 100 günü aşkın su kesintisi ve arızaların tamiratı için yaklaşık 6 bin saat mesai harcanmıştır. MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından tamamen devri alınmayan ve DSİ’nin sorumluluğunda olan mevcut hatların yaklaşık 3 bin 500 metrelik kısmı yenilenirken geri kalan 104 kilometrelik kısmın yenilenmesi için DSİ’ye birçok kez başvuru yapılmıştır.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Dikkat! Sağlıksız ve yetersiz uyku bağışıklığı vuruyor

BU 9 YANLIŞ UYKUNUN FAYDASINI AZALTIYOR! Gribal salgın tüm hızıyla etkisini gösterirken ...