Anasayfa / FLAŞ HABER / Zeynep Göztepe’ye, Kos Fahri Hemşehrilik Verildi

Zeynep Göztepe’ye, Kos Fahri Hemşehrilik Verildi

Yunanistan’ın Kos adasında düzenlenen törende; adanın Belediye Başkan Yardımcısı ve Turizm Komitesi Başkanı Sevi Vlachou tarafından Zeynep Göztepe’ye fahri hemşehri belgesi takdim edildi.

Zeynep Göztepe; Bodrum Sanat Fuarında danışman olarak görev yapmaktadir.
Eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun olmuş ardından Viyana’da yüksek lisansını tamamlamıştır.
26 yıldır etkinlik ve halkla ilişkiler başta olmak üzere turizm ve hizmet sektöründe halen bir çok firmaya danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzun yıllar Bodrum ve İstanbul’ da
Turizm ve PR alanında çalışan Zeynep Hanım
sanatsal etkinlikler, özel lansman, resepsiyon, nis ve kişiye özel projeler, lokal markalar ile işbirliği ve destinasyon düğün organizasyonu ( özellikle Hint, Lübnan, Rus vb ülkeler ) vb etkinlikler ile çalışma hayatına Bodrum’da devam etmektedir.

Geçen yıl yitirdiğimiz, Türkiye’nin önde gelen turizmcilerinden, BOTAV ve SKAL INT BODRUM’un kurucu ve onur üyesi olan
duayen Mümtaz Göztepe’nin kızı
Zeynep Göztepe; Bodrum ile Kos arasında 1992 senesinden beri düzenlenen bir çok seyahat etkinlik ve toplantıda görev almıştır.
1992-2002 yilları arasında BODER ve 1995-2015 arasında TURSAB Bodrum da aktif görev yaptığı dönemden beri hem otelcilik hem acente alanında Bodrum-Kos arasındaki bir çok resmi ve özel proje, gezi, kongrede yer almış ve bizzat organizasyonunu üstlenmiştir.

Kos Belediyesi tarafından
Zeynep Göztepe’ye
yıllardır süren ada sevgisi ve ada sakinleri ile geliştirdiği dostluk ve iş ilişkileri nedeni ile  oybirliğiyle tarihi Kos adasına fahri vatandaşlık ünvanı verilmiştir.

***
“Halkların dostluk ve barış bağlarını güçlendirmekle kalmayıp, ülkelerimiz arasındaki geleneksel dostluğu da geliştirecek her projede çalışmaya hazırım”
Hemen her gün karşı kıyıda aynı gökyüzünü paylaşan komşumuzun bu jestlerini son derece anlamlı buluyor, bu sıcaklığın liderler tarafında da gelişerek sürmesini diliyorum.”
Bu vesile ile;
Bodrum Belediyesi destekleri ile bu yaz 2.sini gerçekleştireceğimiz Bodrum Çağdaş Sanat Fuarının yapılacağı yer olan HERODOT Kültür Merkezi ‘ndeki resmi açılış törenine Yunanlı yöneticileri, sanatçıları ve  sanatsever dostlarımızı da davet ettik.
Yaşadığımız coğrafyada;
MÖ 484 de Halikarnassos da doğan ve  “Tarihin Babası” olarak anılan HERODOT
un gezip gördüğü yerleri insanlara anlatması sayesinde tarih bilimine çok büyük bir katkıda bulunduğu söylenir. En büyük eseri olan ve “Herodot Tarihi” ismine sahip olan kitabında dünyanın farklı bölümlerine yaptığı seyahatler yaşadıklarını anlatmıştır.
Bizler de Herodot un izinden giderek gelecek nesillere yaşadığımız toprakları komşularımızı sanatı kültürü dostluğu bu şekilde ortak organizasyonlar ve birbirimize destek olarak  anlatabiliriz.

ZEYNEP GÖZTEPE (1992-2022 portfolyo)
***BODRUM
BODRUM SANAT FUARI *Demos Fuarcılık (devam)₺
MANASTIR OTEL, MAVİ OTEL, KOS OTEL, KARYA TUR, FRAME SUITES BODRUM, ARKA BAHCE KAFE, DIBEKLIHAN

***İSTANBUL
AİDA TOURS, VIP TURİZM, 1897 KONYALI TED Istanbul Temsilciliği, TURİNG Turistik İşletmeleri, TOUR SELECT, TOURISMO

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

GÜMBET MAHALLESİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK 

  Bodrum Belediyesi tarafından turizm sezonunun bitmesiyle genel temizlik çalışmaları başlatıldı. Bodrum ...