Anasayfa / FLAŞ HABER / ZEKİ MÜREN’İN DOĞUM GÜNÜNDE SÜPRİZ EVLİLİK TEKLİFİ

ZEKİ MÜREN’İN DOĞUM GÜNÜNDE SÜPRİZ EVLİLİK TEKLİFİ

ZEKİ MÜREN 87 İNCİ DOĞUM GÜNÜ DE ANILDI

Türk sanat müziğinin unutulmaz sesi, sanat güneşi Zeki Müren doğumunun 87 inci yılında Bodrum da anıldı. Zeki Müren Sanat Derneği Korosu tarafından, Türk Eğitim Vakfı burslu öğrencilere destek amacıyla Heredot kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde bir de sürpriz evlilik teklifi yaşandı.

45 kişilik koro ve 15 kişilik saz heyeti içinde yer alan turizmci Abdullah Ceyhan ile altı ay önce koro çalışmaları sırasında tanıştıkları müzisyen Sezen Kurt’a iki şarkı arasında diz çökerek evlilik teklifi yaptı.

Sezen Kurt sahnede solo söylediği şarkıdan sonra, şef Ahmet Sabancı’nın daveti ile sahneye gelen Abdullah Ceyhan’nın teklifini, konseri izleyen yüzlerce kişi alkışları ile kabul etmesi unutulmaz bir sürpriz oldu. Evlilik teklifine verilen “Evet” yanıtından sonra havada begonvil çiçekleri uçuştu.

İki bölümden oluşan konserde, Zeki Müren besteleri, Zeki Müren’in söylediği ve şöhret yaptığı toplamda 28 eser seslendirildi.

6 Aralık  1931 Bursa doğumlu olan ve TSM’nin unutulmaz ismi Zeki Müren yaşamının son yıllarını Bodrum da bulunan evinde yaşıyordu. 24 Eylül 1996 tarihinde İzmir Fuarında TRT için hazırlanan belgesel çekimleri sırasında geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etmişti.

Zeki Müren anma konseri hakkında bir açıklama yapan TEV Bodrum Şube Yürütme Kurulu Başkanı Ece Yeşilpınar, şunları söyledi;

“Sanat Güneşimiz ve Vakfımızın çok değerli bağışçısı Zeki Müren’i doğum yıl dönümünde çok özel bir konserle anılmasından dolayı çok mutluyuz.Bodrum Zeki Müren Sanat Derneğine çok teşekkür ederiz.

Türk Eğitim Vakfı olarak, onun bize duyduğu güveni, Türk eğitimine ve Türk gençlerine katkı sağlama arzusunu her zaman minnetle anıyoruz.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BİLİM ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Bodrum’da okullarda gerçekleştirilen Bilim Şenlikleri başladı. Bodrum Çırkan Mahallesi’ndeki Şehit Mahmut Coşkunsu ...