Anasayfa / FLAŞ HABER /  YÜZLERCE UÇURTMA GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ

 YÜZLERCE UÇURTMA GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ

“Bodrum Uluslar arası Uçurtma Festivali”nde yüzlerce uçurtma engelleri gökyüzünde kaldırmak için havalandı.

Miyase Karlıova Organizasyon tarafından “Engelleri Gökyüzünde Kaldıralım” sloganıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “Bodrum Uluslar arası Uçurtma Festivali”, Gümbet Değirmenler mevkisinde yapıldı. Binlerce kişinin katıldığı festivalde uçurulan yüzlerce uçurtma gökyüzünü şenlendirdi. Genç yaşlı yüzlerce kişinin uçurtma heyecanı yaşadığı festivalde çeşitli ikramlar yapıldı, dans gösterileri sunuldu.

Emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür plaketinin de verildiği festivalde 1’i engelli 9 çocuk annesi Edibe Bilmez yılın annesi seçildi. Bilmez’e hayırsever vatandaşlar tarafından çamaşır makinesi hediye edildi. Ayrıca yürüme engelli bir kişiye de tekerlekli sandalye hediye edildi.

 

Festival hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Miyase Karlıova, şunları dile getirdi:

“Festivalin amacı engelleri gökyüzünde kaldırmak. Buradaki bütün etkinliklerin tamamı ücretsiz. Sadece uçurtmalar ücretli. Oradan elde edilen gelir de Yahşi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde satışa sunuluyor. İnsanlar doğayla buluşuyor, aileleri ile kaynaşıyor. Gökyüzüne bakıyor, özgürlüğü tadıyor. Uçurtma gibi aileyi birleştiren bir organizasyonda hep birlikte oluyoruz. Sponsorlarımız aracılığıyla da çok çeşitli hediyeler, çok çeşitli ikramlar var. Gün boyu devam ediyor. Burada bütün amaç engelli ve normal insanların aynı atmosferde buluşabileceğini anlatmaya çalışıyoruz. Biz burada o kaynaşmayı örnekliyoruz.”

Çeşitli ikramların da yapıldığı etkinlikte engelli öğrenciler ve yurtdışından gelen dans grupları da gösteriler sundu. Nurzat ve Esra Orkestrası ise müzikleri ile festivale renk kattı.

Festival akşam saatlerinde kadar devam etti.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DENİZLERİ KORUMAYA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLA!

  TURMEPA öncülüğünde temizlik seferberliği “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ...