EĞİTİM-TEKNOLOJİFLAŞ HABER

Yurt Dışı Eğitim Kurumları Arasında Köprü Kuruluyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Okul Eğitimi Akreditasyonu ve Muğla eğitim kurumları ile yurt dışı eğitim kurumları arasında köprü kurmak amacıyla oluşturulan ”Muğla Host Schools” çalışması kapsamında Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri Necip AKÇA ve Nihan ÇINAR’ın koordine ettiği projede, İspanya’dan gelen 8 okul öncesi öğretmeni MINDS – Methodology & Inclusion towards a Network of Digitalized Scenarios isimli #Erasmus KA121 projesi kapsamında Bodrum’a geldiler.

 

Konuk öğretmenler  3-7 Ekim tarihlerinde Bodrum  Şehit Barış Akay Anaokulu ve Mustafa Gülsiye Külcü Anaokullarında, STEAM ve Kaynaştırma Eğitimi faaliyetlerini izlediler.

Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi’nde derslere katılan ve iş başı gözlem yapan misafir öğretmenler, faaliyetin son günü TED Bodrum Koleji’ni ve Umurça Ömer Akın İlkokulu’nu ziyaret ettiler.

Kültürel gezilerle Bodrumu yakından tanıma imkânı bulan misafir öğretmenler hafta sonu Bodrumdan  ayrılacaklar.

 

Bodrum da, konuk öğretmenlere ev sahipliği yapan eğitim kurumlarında  ülkemiz ve eğitim sistemimiz hakkında bilgi ve deneyimler ifade edilerek, konuk öğretmenler en iyi şekilde ağırlandığı öğrenildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu