Anasayfa / FLAŞ HABER / Yüksel Aksu, şiddeti “Avlu”da topladı

Yüksel Aksu, şiddeti “Avlu”da topladı

Ege filmlerinin usta yönetmeni Muğlalı Yüksel Aksu, 2004’te çektiği ve ATV’de yayınlanan Büyük Yalan’dan sonra, sıra dışı bir dizi ile ekranlara döndü.

Aksu, Star’da yayınlanan Avlu isimli dizide, kadının erkekten şiddet gördüğünü, adaleti kendisi sağlamak isteyen kadının cezaevine girdiğinde de kadından şiddet gördüğünü anlattıklarını, amaçlarının şiddete karşı duyarlılık oluşturmak olduğunu söyledi.

“Dondurmam Gaymak”, “Entelköy Efeköy’e Karşı” ve “İftarlık Gazoz” gibi filmlerin yönetmeni Yüksel aksu, başrolleri Demet Evgar, Nursel Köse ve Ceren Moray gibi isimlerin paylaştığı Avlu dizisiyle 14 yıl sonra ekranlara döndü. 2004’te başrolünü Emrah’ın başrolünü oynadığı Büyük Yalan’dan sonra dizi çekmeyen Aksu, Avlu’nun sıradışı bir dizi olduğunu söyledi. Orijinali Avustralya’ya ait olan bir diziden uyarladıkları Avlu’nun amacının şiddete karşı duyarlılık oluşturmak olduğunu söyleyen aksu, “Erkek kadına şiddet uyguluyor. Kadın adaleti kendisi sağlamak isteyince cezaevine giriyor, burada da kadın kadına şiddet uyguluyor. Avlu, sıradan cezaevlerine benzemeyen, herhangi bir zamanda herhangi bir cezaevinde yaşananları anlatıyor. Özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3. sayfa haberlerine yansımayan yaşam mücadelesini ekrana taşıyoruz. Yani, 3. Sayfalarda olmayanlar Avlu’da” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...