Anasayfa / FLAŞ HABER / YASAĞIN KALKTIĞI İLKGÜN HAVA ENGELİ

YASAĞIN KALKTIĞI İLKGÜN HAVA ENGELİ

1 Haziran itibarıyla denize girme yasağının kaldırılmasıyla Bodrum’da sahillerde yoğunluk olması bekleniyordu fakat hava muhalefeti nedeniyle sahiller boş kaldı. Hazırlıklarını bekleyen kafe ve restoranlar ise misafirlerini beklemeye başladı. 

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında girişlerin yasaklandığı sahiller gece yarısı saat 00.00 itibarıyla yeniden açıldı. Bodrum’un sahillerinde de sahillerin açılmasıyla birlikte yoğunluk bekleniyordu. Fakat hava sıcaklığının 22-23 derece ölçüldüğü ilçede etkili olan serin ve bulutlu hava dolayısıyla sahil şeridinin boş olduğu görüldü. Vatandaşların denize girmek yerine daha çok sahil bandında yürüyüş yaptıkları gözlendi. 

 

Koronavirüs döneminde büyük darbe alan kafe ve restoran işletmecileri ise hazırlıklarını tamamlamak üzere. Hazırlıklarını bitirip koronavirüs tedbirleri ile işletmelerini açan esnaf ise müşterilerini beklemeye başladı. 

Kumbahçe esnaflarından Savaş Çakır, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

 

“Pandemi döneminde kapalıydık. Yeni gelen genelgelere uygun şekilde açılış yapmaya çalışıyoruz. Şu an açtık-açmadık, ikisinin arasında geçiş dönemi yaşıyoruz. Temizliklerimizi yaptık, çalışma arkadaşlarımızı geri çağırdık. Bekliyoruz. Hazır hale gelmeye çalışıyoruz. Tüm tedbirlerimizi aldık.

Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi ile belediyenin tebligatları arasında yorumlayamadıkları farklılıklar olduğunu da ifade eden Çakır, şöyle devam etti:

 

“Biz bu farklılıkların da geçiş dönemini yaşıyoruz. Herhalde netleşecek. Bakanlık ve belediye daha net genelgeler yayınladıkça muhtemelen Temmuz gibi tam anlamıyla turizm sezonuna hazır oluruz diye düşünüyoruz. Mesela bir genelgede bir şemsiye altında aynı aileden 3 kişi olabilir gibi ibareler var. Sağlık Bakanlığı ile belediye genelgesi arasındaki o ufak yorum farklılıkları var. Onların netleşmesini bekliyoruz.”

Kent Haber Hamdi Yörür

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

POLİSTEN AYAKKABI VE TOP HEDİYESİ 

  Bodrum’da basketbol ayakkabısı için bahşiş kutusunda biriktirdiği parası çalınan 17 yaşındaki ...