Anasayfa / FLAŞ HABER / YANGIN ÇOK AĞIR İZLER BIRAKIYOR

YANGIN ÇOK AĞIR İZLER BIRAKIYOR

Yaşamı felç eden ve birçok insanın, canlının hayatını kaybettiği, doğanın çok uzun yılarda oluşturduğu yaşam ortamının yok olduğu yangınlarda Bodrum yarım adasında çok büyük yaşam ve doğal alanlar yanarak yok oldu.

Alevler Bodrum kent sınırlarına kadar etkili oldu. Alevlerle ilk mücadele Bodrum merkezde Kışladağı’nda verilirken daha sonra Kissebükü,  Çocuk Mezarlığı, Yalı Çiftlik, Mazı, Çökertme, Bayır ve Milas sınırlarında Fesleğen Yaylası, Kıyıkışlacık, Kazıklı, Türkevleri, Ören ile çevrelerinde çok etkili oldu.

Gece Ören Kemerköy santrali bahçesinde büyük mücadele verildi.

Rüzgarın etkisi ile dehşet saçan alevleri durdurmak için Bodrum’da kurumlar ve gönüllü vatandaşlar çok büyük mücadeleler verdiler.

Bodrum kent merkezi doğu ve kuzey sınırlarına kadar inen alevlerin yarattığı yıkımı, doğal afeti en iyi, drone ile çekilen fotoğraflar gösteriyor.

Asayiş ekipleri görev sahalarında hassasiyetleri en üst düzeye çıkararak çalışırlarken en küçük ihbarı bile büyük bir ciddiyetle takip ettiler.

Belediye ve diğer kamu ekiplerine 24 saat uyumadan sahada cansiperane çalışan sivil vatandaşlar, gençler, yöre halkı, denizciler ile iş makinelerini beton mikserlerini çekinmeden alevlerin içine sokan iş adamları en büyük desteği verdiler.

Bazı bölgelerde deniz kıyısına inen alevleri sahil güvenlik botları hem söndürmeye, hem de bazı vatandaşların tahliye çalışmalarına katıldı.

Bodrum Yarımadası orman yangınları ile alakalı 05.08.2021 Tarih Saat:11.00 itibari ile durum şöyle:

Mumcular Bayır Mevkiinde devam eden bir yangın bulunmuyor.

Gökpınar Mahallesinde devam eden bir yangın bulunmuyor.

Yeniköy Karaova Mahallesi güney kısmındaki tepede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Mazı Çocuk Mezarlığı bölgesinde devam eden bir yangın yok, bu bölgede olası bir yangın riskine karşı orman söndürme araçları ve ekipleri hazır bekletiliyor.

Kissebükü Bölgesinde OGM/Bodrum Belediyesi  Ekiplerince soğutma çalışmaları yapılmaktadır, olası bir yangın riskine karşı orman söndürme araçları ve ekipleri hazır bekletiliyor.

Yukarı Mazı ve Armutçuk’ta devam eden bir yangın söz konusu değildir.

Aşağı Mazı’da (Hurma Sahili, Taşlıyalı, İnceyalı, Ilgın Plajın) devam eden bir yangın yok.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ahmet Aras a destekleri için teşekkür ettiler

Yangın Söndürme Dronu Yaptılar, Gümüş Kupa Aldılar – Üç üniversite öğrencisi kafa ...