Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / üretimde kalite, verim ve çeşitliliğin artırılması için

üretimde kalite, verim ve çeşitliliğin artırılması için

Bodrum Ziraat Odası’nın, üretimde kalite, verim ve çeşitliliğin artırılması çalışmaları  kapsamında üretici ziyaretleri devam ediyor.

Ürünlerin  son durumlarının gözden geçirilmesinin yanı sıra üreticilerin bilgilendirilmesi ve sorunlarının giderilmesinde konusunda destek olan Bodrum Ziraat Odası, diğer rutin çalışmalarına da sürdürüyor.

Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, beraberinde ziraat mühendisi ile gerçekleştirdiği çalışmalarda, örnek çiftçileri de ziyaret edilerek görüş alışverişinde bulunuyor.

En son  Kızılağaç,  Yalı ve Çiftlik Mahallesinde ziyaretlerde bulunuldu. Melengeç, Kızılağaç Muhtarı Mehmet Karaca’nın malç örtüsündeki Çilek tarlasını, Bekiroğlu ve Efeoğlu Zeytinyağı Fabrikasını ziyaret etti.
Çilek tarlasında yabani otla mücadele konuşuldu.
Zeytinyağı  fabrikaları ziyaretlerinde de yetkililerle görüşülmesinin yanı sıra  ürün getiren üreticilere  elde edilen yağdaki kalitenin artırılması için bazı önerilerde bulunularak dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı.

Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, “Tarım alanlarımızın daha iyi değerlendirilmesi, kaliteli ürün elde edilmesi için çalışıyoruz. Sahada yaptığımız incelemeler, ziyaretler gayretlerimizin boşa gitmediğini gösteriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

YOL SÜPÜRME ARAÇLARI MİLAS’A GELDİ

Milas Belediyesi, araç filosunu daha kaliteli hizmet vermek amacıyla yeni aldığı araçlarla ...