FLAŞ HABERHABERLER

ULUSAL EGEMENLİĞİMİZİN 104. YILI KUTLU OLSUN!

 

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın en büyük, en coşkulu bayramlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Kocadon mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 23 Nisan 1920 tarihinde Ankara’da açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Cumhuriyet tarihimiz için bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyet rejimimizin devamlılığı ve yurdumuzun her köşesinin devlet katında temsili adına meclisimiz çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir.

TBMM’nin açılışının 104. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl büyük bir gurur, coşku ve heyecan ile kutluyoruz.

Aziz milletimizin türlü zorluklar içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim, kararlılık ve başarı bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Millet Egemenliğine dayanan, demokrasinin ve Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugün, Türk ulusunun aydınlığa çıkma sürecinde önemli bir kilometre taşıdır.

Bugünün, geleceğimizin güvencesi olan çocuklara ithaf edilmesi çok anlamlıdır. Çocuklar cumhuriyet rejiminin devamlılığını sağlayacak, yurdumuzu ışığa boğacak olan meşalelerdir. Tüm çocuklarımıza aydın, modern ve hayata güvenle bakabilecekleri yarınlar diliyor çocuklarımızın bayramını neşe ve mutluluk ile kutluyorum.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesinin ışığında milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin, milletimizin yeniden doğuşunun simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yılı ve en güzel bayramlarımızdan ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlu olsun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu