Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / TÜRKİYE HUZUR GÜVEN UYGULAMASI

TÜRKİYE HUZUR GÜVEN UYGULAMASI

Muğla Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, salgının önlenmesine yönelik daha önceden alınan tedbirlerin denetimi ve sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla 30.04.2020 günü  15:00 ile 00:00  saatleri arasında ülke genelinde eş zamanlı TÜRKİYE HUZUR GÜVEN UYGULAMASI yapıldığı açıkladı.

Açıklama metni şöyle:

“TÜRKİYE HUZUR GÜVEN UYGULAMASI kapsamında, İlimiz genelinde 111 ekip ve 596 personelimizin katılımıyla 1998 işyeri, 143 park ve bahçe, 41 mesire ve yürüyüş alanları ile 1080 araç ve 2307 şahıs denetimi gerçekleştirilerek çeşitli suçlardan aranan 1 şahıs yakalandı.

Uygulama sırasında vatandaşlar; zorunluluk olmadığı sürece dışarı çıkılmaması, evlerinde kalmaları, çıkılması halinde ise sosyal mesafenin korunması ve maske kullanması konularında ekip ve görevlilerimiz tarafından sık sık uyarılarak alınan tedbirlere uymaları istendi.

Yapılan denetimler sonucunda vatandaşlarımızın alınan tedbirlere azami ölçüde uydukları gözlemlenirken, tedbirlere aykırı hareket ettikleri tespit edilen şahıs, araç ve işyerlerine gerekli yasal cezalar uygulandı.”

 

.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Koronavirüs sonrası senyaryolar

BESİAD geleneksel perşembe toplantılarına online olarak devam ediyor. Perşembe toplantılarının bir yenisinde ...