FLAŞ HABERHABERLER

Turizm Haftası 34. Kez Kutlanıyor

Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü

ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Bodrum Temsilcisi Yiğit Girgin Turizm Fakultesinde, turizm Haftası etkinliklerinde aşağıdaki konuşmayı yaptı

Türk toplumumuzda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak, Türk Halkının turizm hareketlerine katılımını sağlamak, turizm ve kültür değerlerini tanıtmak ve turizmi geliştirmek amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” bu yıl 34.kez kutlanıyor.

 

Dünyada 8,5 milyar nüfusun olduğu, her yıl yaklaşık 2 milyar kişinin turist hareketliliğin gerçekleştiği bir dönemde ülkemizde 2023 yılında 57 milyon turist 54 milyar $ gelir elde etmiş bulunmaktayız. 2024 yılı hedefimiz olan 60 milyon turist ve 60 milyar $ gelir ede etme amacımıza emin adımlarla ilerliyoruz.

Türk Turizmi olarak, Dünyada turizm hacminde ilk 10’da olan sektörün hitabet olarak 60’tan fazla yan sektörü kapsayan bu denli kuvvetli bir yapılanması sadece deniz kum güneş olarak tanıtılmamalıdır.

 

Bulunduğumuz bölgenin, kıyılarımızın ve ülkemizin; gastronomisi, tarihi, doğası, insanı, kültürü ve daha nice özelliği Türk turizmini ve insanını yücelten yegâne önceliklerdir.

 

Bu kadim coğrafyanın bize yüklediği sorumlulukla, her zaman yerel düşünüp global hareket etmek durumundayız.

 

Gelişen dünyamız, gelişen teknolojiler ve değişen deneyim ihtiyaçları, Türk turizmini hem yerelde hem de uluslararası noktada doğru temsil etmemiz misyonunu bize yüklemekte ve vizyonumuzu geliştirme doğrultusunda bize görev vermektedir.

 

Bu vesile ile 2024 yılı turizminin Türk Turizmi için yüksek verim ve başarılı geçmesini temenni eder, Turizm Haftasını kutlarım.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu