Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / Ticari Taksi ve Minibüslere Denetim

Ticari Taksi ve Minibüslere Denetim

Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, ticari taksi ve  şehir içi minibüslerin de denetimler yapmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda ticari taksi ve şehiriçi minibüslerine yönelik yapılan denetimlerde resmi ve sivil emniyet görevliler tarafından gerçekleştirildiği bildirildi.

Denetimler de, araçlara sivil personel bildirilerek, seyir halinde kurallara uyulup, uyulmadığı kontrol edildi.

Ticari taksilerde sürücülerin taksimetre açıp açmadıkları , kısa mesafe yolcuları alıp almadıkları , araçların muayenelerinin olup olmadığı, lastik dişleri , seyir halinde telefon ile konuşup konuşmadıkları, emniyet kemeri takıp takmadıkları , yaya geçitlerinde ve okul önlerinde yaya lara öncelik verip verilmediği , kırmızı ışık ihlali yapılıp yapılmadığı başta olmak üzere denetim yapıldı.

Minibüslere yönelik kontrollerde ise sürücülerin  fazla yolcu alıp almadıkları , durak harici indi bindi yapıp yapmadıkları , telefonla konuşup konuşmadıkları, hız limitlerine uyup uymadıkları  denetlendi.

Yapılan denetimlerde muhtelif maddelerden toplamda 25 araca 19.786 tl cezai işlem uygulandı.  Bodrum Emniyet  Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ve vatandaşların can güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği alınan bilgiler arasında yer alıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KAYMAKAM BAYAR VE BAŞKAN ARAS KARAOVA’DA ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BELEDİYE EKİPLERİ YAĞIŞ SIRASINDA VE SONRASINDA SAHADAYDI BAŞKAN ARAS “GEÇMİŞ YILLARDAKİ GİBİ ...