Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yerel değerleri korumanın önemine değinerek “Biz ne kadar yerel değerleri koruyabilirsek Bodrum sonsuza kadar kendisini koruyacaktır. Eğer aynılaşırsak, eğer metropolleşirsek, diğer örneklere benzersek kaybettiğimiz gündür. Bodrum’un şu ana kadarki kültürel ve mimari birikimi, insan birikimi bizim elimizdeki en büyük hazinedir. The Bodrum Cup da insan emeği ile yapılıyor ve 33 yıldır sürdürülebiliyor. O yüzden bu organizasyona destek veren herkese çok teşekkür ederim. Bundan sonra da o desteklerin artarak devam etmesini istiyoruz.” diye konuştu.

“MANEVİ ANLAMI ÇOK KIYMETLİ”

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, organizasyonun orman yangınlarına atfedilmesinin önemli olduğuna dikkati çekerek  “Bu orman yangınlarında yanan börtü böcek de toprağı canlandırmada çok önemli. Onlara da atfetmiş bulunuyoruz. Bu açıdan manevi anlamı gerçekten çok kıymetli. İçerisinde birçok aktör var. Bunlardan bir tanesi gönüllülük. İnsanlardaki gönüllülük duygusu ve alışkanlığını arttıran bir festival. Ayrıca turizmin sezonlara yayılmasına katkı sağlıyor.” dedi.

Kaymakam Bayar, The Bodrum Cup’a destek veren herkese teşekkür ederek organizasyonun en iyi şekilde tamamlanması için Kaymakamlık olarak ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine  ekledi.

Hamdi Yörür Kent Haber