Anasayfa / FLAŞ HABER / TERMİK SANTRALDE BÜYÜK TEHLİKE

TERMİK SANTRALDE BÜYÜK TEHLİKE

Termik Santral Çevresinde yangınlar ile mücadeleyi sürdüren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Türkevleri’nde hemen termik santralin yanındayız. Yukarıdan gelen ateş ve duman her tarafı kapladı. Fabrikaların bacası ve binalarını dahi göremez hale geldik. Sabahtan beri uçak uçak uçak diyoruz. Bu uçaklar gecikti. Akçakaya’dan geliyor bu yangın. Yukarıda Fesleğen’e de buraya da müdahale edilmesi lazım. Şu anda termik santrale dayandı, köye dayandı. Dumanlardan ve alevlerden hiçbir yeri göremiyoruz. Acil uçak istiyoruz” dedi.

Başkan Tokat, Türkevleri’ni derhal boşaltın çağrısı yaparak “Yangın Türkevleri’nde, Termik Santralin dibinde. Lütfen köyü boşaltın. Tek bir kişinin burnu kanamasın” dedi.

TERMİK SANTRALDEN AÇIKLAMA
Muğla Milas Ören Türkevleri Mahallesi ni etkisi altına alan ve Kemerköy termik santralini tehdit eden yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Bu arada bölgede bulunan Yk enerji den termik santral kurumsal iletişiminde kamuoyunu bilgilendiren bir açıklama yayınlandı
Yangınlar nedeniyle yapılan bu açıklamalarda “ Santralimize yönelik yangın tehlikesi ortaya çıktığından itibaren yangınla mücadelede devletimizin tüm ilgili birimleri ile koordineli bir çalışma yürütmekteyiz. Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri’nin hissedarı olan şirketlerden ve tüm ortaklıklarından bu süreçte itfaiye, yangın söndürme araçları, arazözler ve iş makineleri, yangın uzmanları ve ekipler konuşlandırılmıştır. Ayrıca yangınla mücadelede Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler ve birçok şirket, itfaiye, acil müdahale ekip ve ekipman, iş makinesi desteği sağlamıştır “ ifadeleri yer alıyor.
Kamuoyu açıklamasında ayrıca “Sürecin başından itibaren devletimiz Kemerköy Bölgesi’nde yangına müdahale etmektedir. Santralimizde çevreye zarar verebilecek herhangi bir unsur bulunmadığı gibi, olumsuzluğa neden olabilecek durumlara karşı sahada gerekli tüm tedbirler alınmıştır. “ deniliyor.

Yk enerji tarafından yapılan açıklamada “çevre köylerden gelen yardım taleplerine de imkanlarımız doğrultusunda destek vermeye devam etmekteyiz. Bunlara ek olarak yangın felaketi bittikten sonra da başta ağaçlandırma olmak üzere bölgedeki yaraların sarılması için tüm imkanlarımızı seferber “ olunacağı belirtiliyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ahmet Aras a destekleri için teşekkür ettiler

Yangın Söndürme Dronu Yaptılar, Gümüş Kupa Aldılar – Üç üniversite öğrencisi kafa ...