Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / TEMİZ ÇEVRE TEMİZ TOPLUM

TEMİZ ÇEVRE TEMİZ TOPLUM

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bodrum Belediyesi arasında, hükümlüler için imzalanan “Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe” adlı protokol kapsamında Gümbet Değirmenler Bölgesinde çevre temizliği yapıldı. İlçe protokolü daha önce yapılan çalışmalara benzer biçimde protokol kapsamında yapılan temizlik çalışmalarına katıldı.

24 Temmuz günü Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bodrum Belediyesi arasında, hükümlüler için imzalanan “Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe” adlı protokol kapsamında, Adaboğazı, Değirmenler Mevkii, Ali Kelle Ormanı-Kabakum ve Gümbet Koyundaki temizlik çalışmalarının ardından bugün de Değirmenler Bölgesi olarak bilinen Haremtan Tepesinde çevre temizliği yapıldı.

”Temiz Çevre Temiz Toplum” projesi kapsamındaki temizleme çalışmalarına Bodrum İlçe protokolü ile birlikte Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde gözetim altında bulunan, haklarında mahkemelerce kamuya yararlı bir işte çalıştırılması yükümlülüğü tedbiri uygulanan hükümlüler ile Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri görevlileri katıldı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü ARSLAN,Garnizon Komutanı Albay İzzet ADAGİDELİ, Denetimli Serbestlik Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran BOZDOĞAN, BARO avukatlarından Demet Cem TANIŞ Belediye Başkan Yardımcısı Ummühan Yurt,İlçe Emniyet Müdür Cüneyt YöÖRÜKOĞLU, Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürü Ruhşen DOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan KORKMAZ, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı temsilcisi Bayram AYDENİZ, AK Parti İlçe Başkanı Ömer ÖZMEN, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan BAŞEYMEZ ve Bodrum İlçe Belediyesi Başkanlığında görevli daire amirleri VE DENETİMLİ SERBESTLİK pesonelleri denetimli serbestlik kapsamında bulunan hükümlüler ile bilikte ellerine eldiven giyerek değirmenler çevresinde temizlik yaparak çöp topladılar.

”Temiz Çevre Temiz Toplum” projesi kapsamındaki temizleme çalışmasında Çevreye atılan sigara izmaritleri, pet şişeler, naylon poşetler, cam atıklar, evsel atıklar ve daha birçok çeşit çöp malzemeleri protokol üyeleri, hükümlüler ve belediye temizlik görevlileri tarafından toplanarak poşetlere konuldu.

Gümbet Değirmenler mevkisi ile Kıyı temizliği sonrasında gazetecilere açıklama yapan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, ”projenin hükümlülerin topluma yararlı işlerde çalışmaları açısından çok önemli olduğunu ifade ederek katılan ve destek veren herkese teşekkür etti”. Kaymakam Yılmaz ayrıca, ”Bodrum’un sembolü olan yel değirmenlerinin bakım ve onarımı ile çevre düzenlemesi için Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanarak Anıtlar Kurulu’na sunulan projenin de Bodrum için çok önemli olduğunu dile getirdi.”
Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü ARSLAN ise medya mensuplarına yaptığı konuşmasında ” Adalet Bakanlığı tarafından yapılan bu projeye katılan emek veren protokol üyelerine, hükümlülere ve belediye işçilerine teşekkürlerini iletti” ve ” Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü gözetiminde bu tür sosyal farkındalık çalışmalarının devam ettirileceğini” ifade etti.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ümmühan Yurt da ”Vatandaşların çevreye karşı duyarlı olmaları açısından bu tür projelerin çok önemli olduğunu ve farkındalığı artırdığını söyledi”. Ayrıca YURT konuşmasını “Toplanan çöplerin insan kaynaklı olması, kendi elimizle çevreyi kirletiyor olmamız çok acı. Bodrum’u temiz tutmak için hükümlülerle birlikte yürüttüğümüz çalışmaları sürdürüyoruz. Etkinlik, onların sosyal hayata adapte olmaları için de önemli bir uygulama. Aynı zamanda dikkatleri çevreye ve çevre kirliliğine çekerek, toplumsal bir farkındalık da yaratıyoruz.” ifadelerinde bulunarak tamamladı.
Öte yandan, Ağustos ayı içerisinde ikinci kez çevre ve kıyı temizliği yapılan Gümbet Yeldeğirmenleri ve kıyı şeridi mevkisinden yaklaşık 1 ton atık malzeme toplanarak poşetler içerisine konularak Bodrum Belediye ekipleri tarafından Geri Dönüşüme gönderildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...